Avslutad | Moderna – Lördag 13 april 2013
ENGELBERT, ring, 18K guld, 16 briljantslipade diamanter 0,10 ctv, Stockholm 1999, stl 17,5 mm, vikt 4,1 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 2 svarta briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, vikt 1,1 g, plaststopp.
GOLDEN LADY kedja/hänge, sterlingsilver/ 18K förgyllning, längd 52 cm vikt 21,5 g
HANS HANSEN, brosch, sterlingsilver, modell 114, signerad, Danmark, längd 8 cm, vikt 15,4 g.
GOLDEN LADY, ring, sterlingsilver, blomma, stl 17,75 mm, vikt 11,1 g.
Visa varaSmycken Armband
GOLDEN LADY, armband, sterlingsilver, blommor, längd 19 cm, vikt 45,8 g.
Visa varaSmycken Ring
GOLDEN LADY, ring, sterlingsilver, kula med genombruten dekor, stl 17,5 mm, vikt 8,5 g.
GOLDEN LADY, collier, sterlingsilver, kulor med genombruten dekor, längd 78 cm, vikt 28 g.
GOLDEN LADY, örhängen, sterlingsilver, kulor med genombruten dekor, vikt 6,4 g, krokar.
GOLDEN LADY, kedja/hänge, sterlingsilver, kula med genombruten dekor, längd 44 cm, vikt 9,2 g.
BROSCH, 18K guld/rodierat guld, grön emalj, mindre emaljskador, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, mått 4 x 3,5 cm, vikt 20,7 g.
RING, 18K guld/vitguld, blå safir, slitna fasettkanter, Glenn Roll Guld & Silver, Stockholm troligen 2002, stl 16,25 mm, vikt 11,7 g.
RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,97 ctv enligt gravyr, ca W/SI, stl 19,25 mm, vikt 8,1 g.