121 - 140 av 274
1...678...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 april 2013

Klubbad för

ENGELBERT, ring, 18K guld, 16 briljantslipade diamanter 0,10 ctv, Stockholm 1999, stl 17,5 mm, vikt 4,1 g.

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 2 svarta briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, vikt 1,1 g, plaststopp.

Utrop: 2 600 kr

GOLDEN LADY kedja/hänge, sterlingsilver/ 18K förgyllning, längd 52 cm vikt 21,5 g

Utrop: 700 kr

GOLDEN LADY, collier, sterling silver/18K förgyllning, längd 48 cm, vikt 54,9 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

GOLDEN LADY, armband, sterlingsilver/ 18K förgyllning, längd 21 cm, vikt 21,8 g

700 kr

Utrop: 800 kr

GOLDEN LADY, örhängen, sterlingsilver/18K förgyllning, höjd 4,5 cm, vikt 8,2 g.

650 kr

Utrop: 600 kr

HANS HANSEN, brosch, sterlingsilver, modell 114, signerad, Danmark, längd 8 cm, vikt 15,4 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND. sterlingsilver, längd 20 cm, vikt 41,4 g.

1 700 kr

Utrop: 800 kr

GOLDEN LADY, ring, sterlingsilver, blomma, stl 17,75 mm, vikt 11,1 g.

GOLDEN LADY, armband, sterlingsilver, blommor, längd 19 cm, vikt 45,8 g.

GOLDEN LADY, ring, sterlingsilver, kula med genombruten dekor, stl 17,5 mm, vikt 8,5 g.

475 kr

Utrop: 450 kr

GOLDEN LADY, collier, sterlingsilver, kulor med genombruten dekor, längd 78 cm, vikt 28 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

GOLDEN LADY, örhängen, sterlingsilver, kulor med genombruten dekor, vikt 6,4 g, krokar.

300 kr

Utrop: 350 kr

GOLDEN LADY, kedja/hänge, sterlingsilver, kula med genombruten dekor, längd 44 cm, vikt 9,2 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

BROSCH, 18K guld/rodierat guld, grön emalj, mindre emaljskador, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, mått 4 x 3,5 cm, vikt 20,7 g.

Utrop: 7 200 kr

RING, 18K guld/vitguld, blå safir, slitna fasettkanter, Glenn Roll Guld & Silver, Stockholm troligen 2002, stl 16,25 mm, vikt 11,7 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,97 ctv enligt gravyr, ca W/SI, stl 19,25 mm, vikt 8,1 g.

4 700 kr

Utrop: 5 400 kr

GEORG JENSEN, stel collier, sterlingsilver, nr A80, vikt 39,2 g.

Utrop: 1 400 kr

GEORG JENSEN, armring, nr A80, sterlingsilver, mått 5,8 x 4,5 cm, vikt 16,3 g.

Utrop: 700 kr

REY URBAN, armring, sterlingsilver, Stockholm 1987, längd ca 19 cm, vikt 34,6 g.

750 kr

Utrop: 800 kr