Avslutad | Konst och Design – Fredag 9 januari 2009
MÅLERI, Anders Wallin, Blandteknik, olja akryl och papper på metall på botten av trä. 33x33 cm
Möbler Designade möbler
2 st, Barstol typ "spaghettistool" Italiensk design. Metall, kråmad, sits av gummiremmar. Höjd 94,5 cm, Bredd 60 cm.
Möbler Designade möbler
2 st, Barstol typ "spaghettistool" Italiensk design. Metall, kråmad, sits av gummiremmar. Höjd 94,5 cm, bredd 60 cm.
Konst Grafik
GRAFIK, Louise Fenger krog, "Kärret", litografi, signerad och numrerad. 88x62 cm. Oramad
Konst Grafik
GRAFIK, Cecilia Sikström "Picassopojken" Litografi, signerad och numrerad, 53x29 cm. Oramad.
Möbler Mindre möbler
Brickbord/Drinkbord, 20-30 tal. Metall, löstagbara brickor, nedmonterbart. Höjd 59 cm, diameter 44 cm.
MÅLERI, Birger Birger Ericson, "Svärjande man" Olja på papper. Signerad Birger. 47x38 cm. Ramad
MÅLERI, Anders Wallin, Blandteknik, Collage, Olja, akryl och papper på metall på botten av metall. Signerad 26x26 cm
Konst Grafik
GRAFIK, Örjan Wikström "Gare st Lazare" Litografi, signerad och numrerad, 60x57,5 cm, oramad