41 - 60 av 68
1234 Gå till

Avslutad | Konst och Design – Fredag 9 januari 2009

Klubbad för

MÅLERI, Anders Wallin, Blandteknik, olja och akryl. 151x108

Utrop: 17 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Carsten Regild. " Nefertiti" Signerad och numrerad, AP. 66x48 cm. Ramad

Utrop: 4 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 4 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 4 500 kr

Konst Grafik

Utrop: 4 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Carsten Regild. " Nefertiti" Signerad och numrerad, AP. 64x46 cm. oramad

Utrop: 4 300 kr

Möbler Mindre möbler

Bord, art deco-stil, glasskivor, hjul. Höjd 65 cm, Diameter 50 cm.

Utrop: 3 500 kr

MÅLERI, Anders Wallin, Blandteknik, olja akryl och papper på metall på botten av trä. 33x33 cm

Utrop: 4 500 kr

Möbler Designade möbler

2 st, Barstol typ "spaghettistool" Italiensk design. Metall, kråmad, sits av gummiremmar. Höjd 94,5 cm, Bredd 60 cm.

Utrop: 2 500 kr

Möbler Designade möbler

2 st, Barstol typ "spaghettistool" Italiensk design. Metall, kråmad, sits av gummiremmar. Höjd 94,5 cm, bredd 60 cm.

Utrop: 2 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Louise Fenger krog, "Kärret", litografi, signerad och numrerad. 88x62 cm. Oramad

Utrop: 2 600 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Cecilia Sikström "Picassopojken" Litografi, signerad och numrerad, 53x29 cm. Oramad.

Utrop: 2 300 kr

Möbler Mindre möbler

Brickbord/Drinkbord, 20-30 tal. Metall, löstagbara brickor, nedmonterbart. Höjd 59 cm, diameter 44 cm.

Utrop: 2 300 kr

Möbler Byråar

BYRÅ, Gustaviansk stil. Marmorskiva, slitage. Höjd 68 cm, bredd 84 cm, djup 45 cm

Utrop: 2 200 kr

MÅLERI, Birger Birger Ericson, "Svärjande man" Olja på papper. Signerad Birger. 47x38 cm. Ramad

Utrop: 3 200 kr

MÅLERI, Anders Wallin, Blandteknik, Collage, Olja, akryl och papper på metall på botten av metall. Signerad 26x26 cm

Utrop: 3 600 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Örjan Wikström "Gare st Lazare" Litografi, signerad och numrerad, 60x57,5 cm, oramad

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Eva Zetterwall. "Moonwalk" Litografi, signerad och numrerad. 75x55 cm, oramad

Utrop: 2 300 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Emma Hartman. "Submerged" Litografi, signerad och numrerad. 71x63 cm. Oramad.

Utrop: 2 700 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Björn Wessman. " Furieux" Litografi, signerad och numrerad. 79x60.5 cm. Oramad

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr