61 - 68 av 68
1234 Gå till

Avslutad | Konst och Design – Fredag 9 januari 2009

Klubbad för

Konst Grafik

GRAFIK, Björn Wessman. "Calme" Litografi, signerad och numrerad. 79x60,5 cm. Oramad

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

MÅLERI, Barbro Andersson, " Panse Vit" Olja på duk på spännram. Signerad. 160x160 cm

Konst Grafik

GRAFIK, Hans Wigert " Fågel" Litografi, signerad och numrerad. 59x89 cm. Oramad

Utrop: 600 kr

Möbler Designade möbler

Friso Kramer, sent 50-tal, Arbetsbord, bruksslitage. 140x70 cm, höjd 75 cm.

Utrop: 4 500 kr

Möbler Designade möbler

Stolar, 4 st Gemla, Höjd 85 cm Design Yngve Ekström Modell, Gracell.

2 300 kr

Utrop: 2 700 kr

BLANDTEKNIK, " Samuraisvärd" Japan, Bemålat grafiskt blad. 101x29 cm. Har blivit vikt, se bild!

Utrop: 2 700 kr

MÅLERI, Äldre Sidenmålning, Kina. Signatur. 33x25 cm

Utrop: 1 800 kr

OLJETRYCK, Jesusbarnet, oljetryck 1800-tal, 55x44 cm. Ramad

650 kr

Utrop: 400 kr