121 - 140 av 162
1...6789 Gå till

Avslutad | Dekorativa – Onsdag 19 november 2008

Klubbad för

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Lindström, Bengt (F 1925 D 2008), numrerad 54/335 och signerad av konstnären. Höjd 96 cm, bredd 63 cm.

Utrop: 6 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Screenstryck, Ryan, Richard (F 1946), numrerad 57/250 och signerad av konstnären. Höjd 52 cm, bredd 74 cm.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

Screentryck, Acosta, Johnny, numrerad 83/350 och signerad av konstnären. Höjd 23 cm, bredd 31 cm.

Utrop: 1 200 kr

Konst Grafik

GRAFIK, screenstryck, Moore, Tom (F 1961), Madonna, numrerad 130/500 och signerad av konstnären. Höjd 72 cm, bredd 66 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl (F 1940), numrerad EA 26/30 och signerad. Höjd 75 cm, bredd 59 cm. litografin är o ramad.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Höglund, Karl (F 1940), numrerad 150/290 och signerad av konstnären. Höjd 57 cm, bredd 86 cm.

Utrop: 2 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Billgren, Ernst (F 1957), ur samlingen 15 konstnärer, signerad av konstnären. Höjd 60 cm, bredd 41 cm.

1 100 kr

Utrop: 1 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, litografi, Billgren, Ernst (F 1957), numrerad 34/150 och signerad av konstnären. Handgjord mosaik-ram. Höjd 53 cm, bredd 72 cm.

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

Konst Grafik

Litografi, Dahl, Peter (F 1934), Operabaren, numrerad 66/375 och signerad av konstnären. Höjd 59 cm, bredd 42 cm.

Utrop: 4 000 kr

Konst Grafik

Litografi, Jirlow, Lennart (F 1936), Fönstret, numrerad 388/400 och signerad av konstnären. Blindstämpel från Merlots tryckeri. Höjd 55 cm, bredd 40 cm.

Utrop: 4 500 kr

Original/Blandteknik på papper, Ronnehed, Maria (F 1956), signerad av konstnären. Höjd 49 cm, bredd 70 cm.

Utrop: 5 500 kr

MÅLERI, original/blandteknik på papper, Ronnehed, Maria (F 1956), signerad av konstnären. Höjd 79 cm, bredd 99 cm.

Utrop: 5 500 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Svensson, Roland (F 1919 D 2003), Motiv från Sandhamn, signerad av konstnären. Höjd 10 cm, bredd 16 cm.

700 kr

Utrop: 1 200 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Litografi, Zoladz, Stanislaw (F 1952), numrerad 278/350 och signerad av konstnären. Höjd 72 cm, bredd 99 cm.

3 000 kr

Utrop: 4 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Serigrafi, Olofsson, Pierre (F 1921 D 1996), numrerad 56/94 och signerad av konstnären. Höjd 53 cm, bredd 37 cm.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

GRAFIK, Serigrafi, Olofsson, Pierre (F 1921 D 1996), numrerad 129/210 och signerad av konstnären. Höjd 50 cm, bredd 45 cm.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

Karberondum-etsning, Berck-Witz, Alain, Ansikte, numrerad 25/75 och signerad av konstnären. Höjd cm 59, bredd 33 cm.

Utrop: 3 000 kr

Konst Grafik

Karborondum-etsning, Berck-Witz, Alain, Ansikte, numrerad 2/75 och signerad av konstnären. Höjd 52 cm, bredd 33 cm.

Utrop: 2 500 kr

MÅLERI, Akryl på papper, Andersson, Jan (F 1955), signerad av konstnären. Höjd 30 cm, bredd 30 cm.

Utrop: 1 500 kr

MÅLERI, Akvarell, Kronberg, Staffan (F 1902 D 1986), Sommarblomster, signerad av konstnären. Höjd 18 cm, bredd 27 cm.

Utrop: 1 200 kr