Avslutad | Pant – Torsdag 19 juli 2007
Klubbad för
Pantvaror Övrigt
1 Spegel hallstämplad otydlig sign troligen N.F kraftigt omförgylld samt skador 1 av de två glasen är av äldre slag,rokkoko/gustaviansk
Pantvaror Övrigt
21 delar Rörstrand servis Nobel(6 mat,6 assietter,6 mellanrätt,1 salladsskål,1 gräddsnipa,1 sockerskål
Visa varaPantvaror Konst
Akvarell föreställande Carlshälls gård och västra yttringe sign 23 juni 1867 30 x 37 cm
1 Vas med djupgravyr i tjockt klarkristall motiv av nakna kvinnor signerad Simon Gate, repor i botten (d)
Pantvaror Övrigt
1 Lockskål Imari Japan, locket skadat diameter ca:12 cm, höjd ca:9 cm,kompletterad mm
Pantvaror Övrigt
1 Skål i glas (blå nyans) ca höjd 125mm & bredd 150mm, Reijmyre glasbruk "Östgötaskålen"