Closed | Pawn – Thursday 19 July 2007
Pawnitems Miscellaneous
1 mirror hallstämplad otydlig sign probably N.F kraftigt omförgylld and skador 1 by de two glasen är by äldre slag,rokkoko/gustaviansk
Pawnitems Miscellaneous
21 pcs Rörstrand servis Nobel(6 mat,6 assietter,6 mellanrätt,1 salladsskål,1 gräddsnipa,1 sugarbowl
Ceased
Go to itemPawnitems Art
watercolour föreställande Carlshälls gård and västra yttringe sign 23 June 1867 30 x 37 cm
Pawnitems Art
1 vase with djupgravyr in tjockt klarkristall motif by nakna kvinnor signed Simon Gate, repor in botten (d)
Pawnitems Miscellaneous
1 Bålskål China sannolikt slutet 1800, början 1900 diameter:25 cm,höjd 11 cm
Pawnitems Miscellaneous
1 Lockskål Imari Japan, locket damaged diameter ca:12 cm, height ca:9 cm,kompletterad mm
Pawnitems Miscellaneous
1 bowl in crystal (blå nyans) approx height 125mm & width 150mm, Reijmyre glasbruk "Östgötaskålen"