301 - 320 av 397
1...151617...20 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 19 juli 2007

Klubbad för

1 Tavla Gustav Rudberg 176/250 (d)

Utrop: 1 200 kr

1 Tavla litografi 42/260 Igge Karlsson "Häst" bladet löst i ramen

150 kr

Utrop: 200 kr

1 Olja, "fiskare framför hus" okänd konstnär, krackeleringar samt skador på duk

2 500 kr

Utrop: 1 800 kr

1 Tavla "bakelse ", Tom Ahlström

300 kr

Utrop: 375 kr

1 Tavla olja C. Anderberg "Trädgårdsmästaren och hans hus" (d)

800 kr

Utrop: 1 000 kr

1 Olja papper på pannå" röda stugor i fjäll" signerad PH(Per Daniel Holm)

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Blyerts teckning signerad C Wilhelmson" S:t Eriksgatan" 15 x 17 cm

Utrop: 1 000 kr

1 Gouach signerad E. Norelius 47"ur tomtar och troll " 28 x 28 cm

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Gouach signerad E.Norelius "ur tomtar och troll" 28 x 28 cm

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Teckning signerad Nerman-57"Maurice Chevalier" 27x15,5 cm

1 800 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Litografi Jan Lundqvist 232/290 " stockholmsmotiv"

500 kr

Utrop: 600 kr

1 Litografi Jan Lundqvist 128/300 " Djurgårdsfärjor"

300 kr

Utrop: 375 kr

1 tavla olja "interiör". 41x 51cm. sign Lennart Larsson

250 kr

Utrop: 500 kr

1 Tavla oljemålning Axel Nilsson "trädgård" 49x60 cm (d)

Utrop: 12 000 kr

1 Collage Eva Zettervall oramad "girls" (d)

550 kr

Utrop: 250 kr

1 Etsning Henrik Allert med dedikation (d)

425 kr

Utrop: 250 kr

1 Olja Signerad Lotta Hagerman-78"silkesspole på sykorg" (d)

400 kr

Utrop: 500 kr

1 Etsning A Bernhard 10/10 med dedikation

Utrop: 125 kr

1 Etsning efter Rembrandt "de tre träden" med dedikation Lars erik Husberg 24/25 (d)

Utrop: 200 kr

1 Litografi efter Siri derkert med dedikation (d)

Utrop: 125 kr