321 - 340 av 376
1...16171819 Gå till

Klubbauktion | Julklapps – Lördag 14 december

Aktuell budnivå
Bild kommer

COLLIER, platina/18K vitguld, odlad pärla 5,80 mm, 15 gammalslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, skador, nagg, hängets höjd 2,5 cm, collierets längd 42 cm, säkerhetskedja, vikt 6,0 g.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,51 ct enligt gravyr, ca TW/VS, stl 15,75 mm, vikt 5,9 g, litet nagg på kuletten.

8 900 kr

Utrop: 9 900 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 2,20 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16 mm, vikt 3,7 g, en diamant med inneslutning som når ytan, fåtal diamanter med nagg på kuletten.

12 800 kr

Utrop: 13 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 56 briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TCr-Cr(I-J)/SI, huggies, vikt 6,6 g.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

COLLIER, 18K vitguld, hjärtan med briljantslipade diamanter ca 2,78 ctv, ca W-Ca/SI-P, längd ca 41 cm, vikt 57,6 g, flera stenar med skador och nagg.

Inga bud

Utrop: 50 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 rubiner ca 0,67 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, stift, vikt 1,6 g.

Inga bud

Utrop: 8 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, blå safir ca 0,53 ct, 22 briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g.

Inga bud

Utrop: 13 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K roséguld, ovalslipad morganit ca 0,63 ct, 12 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,6 g.

Inga bud

Utrop: 7 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

HÄNGE, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 2,82 ctv, ca W-TCrSI-P, ovalslipade rubiner ca 3,67 ctv, höjd ink ögla 30 cm, vikt 6,2 g, skadad mittsten.

Inga bud

Utrop: 39 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, citrin ca 2,20 ct, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,8 g.

Inga bud

Utrop: 5 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, rökkvarts, ca 2,62 ct, 32 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4,6 g.

Inga bud

Utrop: 7 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, briljant ca 1,20 ct, ca TCa(L)/VS1, 45 briljantslipade diama ca 0,98 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 16 mm, vikt 4,9 g.

Inga bud

Utrop: 39 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 17,5 mm, vikt 2,7 g.

Inga bud

Utrop: 5 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, smaragd 0,23 ct, brijlantslipade diamanter 0,45 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 5 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca TW-W/VS-SI, huggies, diameter ca 15 mm, vikt 2,3 g.

Inga bud

Utrop: 7 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, 18K guld, elefant, briljantslipad diamant 0,10 ct, vikt 11,7 g. Pärlrad, odlade pärlor, ca 6,25 mm, längd ca 92 cm, med dobbar.

Inga bud

Utrop: 46 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

HÄNGE, 18K guld, hjärta, 10 blå safirer ca 0,28 ctv, 15 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, 18,5x14,3 mm, vikt 1,3 g.

Inga bud

Utrop: 6 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

W.A. BOLIN, armband, blå emalj, Stockholm1954, längd 15/18,5 cm, bredd 30 mm, vikt 129,8 g, emaljskador.

Inga bud

Utrop: 100 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, limekvarts, ametist, rosenkvarts, briljanter ca 0,08 ctv, stl 17 mm, vikt 4,6 g.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 0,90 ct, ca TW(G)/VS1, GIA certifikat 1323811242, stl 18 mm, vikt 4,3 g, certifikat, stenkuvert, inverterade naturaler vid rondisten.

Inga bud

Utrop: 29 000 kr

Lägg bud