1 - 20 av 311
123...16 Gå till

Klubbauktion | Julklapps – Lördag 14 december

Aktuell budnivå

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, snidad bergkristall, carréslipade obehandlade burmesiska rubiner ca 1,00 ctv, mått 8,7x8,7 mm, vikt 3,0 g, stift, rubinerna har nagg, etui från Boucheron Paris.

Inga bud

Utrop: 7 800 kr

Lägg bud

Smycken Bokstavshänge

BOKSTAVSHÄNGE, bokstav X, 18K guld, 8 briljanter 0,13 ctv, TW(G)/VS, vikt 1,g

Inga bud

Utrop: 1 600 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, 69 briljantslipade diamanter 0,44 ctv, ca W/SI, storlek 16,75 mm, vikt 4,6 g.

Inga bud

Utrop: 7 400 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K guld, 52 briljantslipade diamanter ca 4,54 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, längd 17 cm, vikt 15,4 g, enstaka diamanter med nagg på kulett.

Inga bud

Utrop: 72 000 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld, rubiner, briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,3 g, rubiner med slitna fasettkanter och nagg.

Inga bud

Utrop: 1 500 kr

Lägg bud

RIVIERECOLLIER, 18K guld, 203 briljantslipade diamanter ca 4,32 ctv, ca TW-TC/VVS-VS, längd 45 cm, vikt 24,2 g.

Inga bud

Utrop: 78 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, oval briljantslipad diamant ca 0,42 ct, ca Light Yellow/VS, 26 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca Cr-TCa/VS, storlek 16,5+ mm, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 11 200 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 82 briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW-W/VS, längd 17 cm, vikt 8,4 g.

Inga bud

Utrop: 29 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, varav mittstenarna ca 0,62 ctv, ca TW-TCr/VS, stift, vikt 3,4 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 16 400 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, varav mittstenarna ca 0,32 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 41 + 3 cm, vikt 2,3 g.

Inga bud

Utrop: 9 000 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, kors 20 x 15 mm, kedja 42/45 cm, vikt 2,8 g.

Inga bud

Utrop: 14 200 kr

Lägg bud

PÄRLCOLLIER, doserat, odlade tahitipärlor 12,5-14,8 mm, lås i silver med paste, längd 51 cm, knutet, vikt 116,5, flertalet pärlor med ojämnheter.

Inga bud

Utrop: 33 000 kr

Lägg bud

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 59 briljantslipade diamanter ca 5,03 ctv, ca TW-TCr/SI, längd 17,5 cm, vikt 9,0 g, någon diamant med inneslutning som når ytan, certifikat.

Inga bud

Utrop: 55 000 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K roséguld, 9 briljanter 0,47 ctv TW(G)/VS, storlek 16,5 mm, vikt 3,5 g.

Inga bud

Utrop: 7 900 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld med smaragd 0,42 ctv, 22 briljanter 0,25 ctv, TW(G)/VS, storlek 16,75 mm, vikt 3,2 g

Inga bud

Utrop: 6 000 kr

Lägg bud

HÄNGE, 18K vitguld med oval rubin 0,55 ctv, 17 briljanter 0,15 ctv, TW(G)/VS

Inga bud

Utrop: 3 400 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW-TCr/VS, mått ca 9,0 x 9,0 mm, längd 41/44 cm, vikt 2,7 g.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

Inga bud

Utrop: 18 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, tanzaniter, turmaliner, ametister och citriner, Frankrike, höjd 18 mm, vikt 11,8 g, clips, stenarna har nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 7 700 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, cabochonslipad rubin ca 2,20 ct, gammal, äldre briljant- och briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca Tw-W/VS-P, stl 16,25+ mm, vikt 16,4 g, några diamanter med nagg, rubin med inneslutning som når ytan.

Inga bud

Utrop: 20 000 kr

Lägg bud