21 - 40 av 320
123...16 Gå till
Just nu klubbas Lilla Smycken online. Gå in här

Klubbauktion | Julklapps – Lördag 14 december

Aktuell budnivå

BROSCH, 18K guld, turkoser, halvpärlor, Nils Gysler, antik, Stockholm 1892, längd 48 mm, vikt 4,5 g, etui.

Inga bud

Utrop: 3 200 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 14K guld, 2 granater, mått 10 x 10 mm, stift, vikt 5,2 g.

Inga bud

Utrop: 2 800 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW/VS, stift, mått 6,4 x 6,4 mm, vikt 1,8 g.

Inga bud

Utrop: 4 200 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant ca 0,46 ct, ca Light Yellow/VS, 28 briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca W-TCa/VS, storlek 16,25 mm, vikt 3,0 g.

Inga bud

Utrop: 13 000 kr

Lägg bud

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, hjärtan, 6 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW/VS, stift, mått 4,5 x 4,0 mm, vikt 1,7 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, 18K guld, 35 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 2,5 g, en diamant med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 11 400 kr

Lägg bud

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,4 g.

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

Lägg bud

COLLIER, 18K guld, 101 briljantslipade diamanter ca 5,79 ctv, varav mittstenen är 0,40 ct, ca TW-W/VVS-VS, doserat, v-format, längd 47 cm, vikt 19,6 g.

Inga bud

Utrop: 114 000 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld/roséguld, baguettslipade diamanter ca 0,29 ctv, briljantslipade diamanter ca 1,43 ctv, ca TW-TCr/VS, kors, hängets höjd 36 mm, längd 42 cm, vikt 10,0 g.

Inga bud

Utrop: 17 000 kr

Lägg bud

ARMRING, Orm, 14K guld, antik- och gammalslipade diamanter ca 1,15 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, 50x60 mm, vikt 32,1 g, några diamanter med nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 25 000 kr

Lägg bud

HELALLIANSRING, platina, 32 briljantslipade diamanter ca 0,57 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g.

Inga bud

Utrop: 9 200 kr

Lägg bud

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 2,00 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, höjd 20 mm, kedja 44 cm, vikt 7,7 g.

Inga bud

Utrop: 11 500 kr

Lägg bud

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade safirer ca 1,40 ctv, 28 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW/VS, 9,5x11,5 mm, vikt 4,7 g, stift.

Inga bud

Utrop: 8 200 kr

Lägg bud

BJÖRN JÄGERSTIG, brosch/hänge,18K vitguld, orange-bruna briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, briljantslipad diamant ca 0,75 ct, ca W(H)/VS2, briljant-, navett- och åttkantslipade diamanter ca 3,10 ctv, ca R-TCr/VVS-VS, Stockholm, mått 40x35 mm, vikt 13,3 g, 2 små åttkantslipade stenar är inte diamanter, mittstenen har tjock rondist, några sidostenar har nagg och skador.

Inga bud

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, berlock, Lace pavé, 18K guld, 58 briljantslipade diamanter 0,58 ctv, TW/VS, höjd 22 mm, vikt 5,8 g, etui

Inga bud

Utrop: 21 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, hänge, Sweet drop, 18K guld, onyx, briljantslipad diamant 0,015 ct, TW/VS, höjd 27 mm, vikt 4,4 g.

Inga bud

Utrop: 5 800 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, örhängen, Love, 18K vitguld, matterat, 15 mm, vikt 6,5 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 13 200 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, hänge, 18K guld, bergkristall, hängets höjd 27 mm, svart tygrem med ändar i 18K guld, påse.

Inga bud

Utrop: 5 600 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, örhängen, hjärtan, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamnater 0,32 ctv, TW/VS, höjd 8 mm, vikt 2,7 g, stift, originaletui.

Inga bud

Utrop: 14 400 kr

Lägg bud