261 - 280 av 347
1...131415...18 Gå till

Klubbauktion | Julklapps – Lördag 14 december

Aktuell budnivå
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 266 briljantslipade diamanter ca11,57 ctv, ca W-TCa/VVS-VS, höjd 75 mm, vikt 19 g.

Inga bud

Utrop: 110 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ALLIANSRING, platina (950), 24 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W/SI, stl 18,25 mm, vikt 15,2 g, etui.

Inga bud

Utrop: 11 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, 29 behandlade gula brilantslipade diamanter ca 0,58 ctv, 33 behandlade orange diamanter ca 0,66 ctv, stift, vikt 8,2 g, en gul diamant är skadad. ask

Inga bud

Utrop: 13 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 56 briljantslipade diamanter samt 42 baguettslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW(G)/SI, stift, vikt 3,4 g.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RIVIERECOLLIER, 18K vitguld, 163 briljantslipade diamanter ca 9,26 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 44 cm, vikt 30 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 88 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

2 ST DIAMANTER, hjärtslipade, 0,30 ctv, TW/VS.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

DIAMANT, hjärtslipad, 0,20 ct, TW/SI.

Inga bud

Utrop: 1 800 kr

Lägg bud

LORDRING, 18K guld, 2 safirer, gammalslipad diamant ca 1,10 ct, ca Cr(J)/VS2, C. G. Hallberg, Stockholm 1917, stl 18,25 mm, vikt 10,4 g, diamant med slitna fasetter på paviljongen, safirer med nagg och slitna fasetter.

Inga bud

Utrop: 26 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 14K vitguld, 64 briljantslipade och ca 56 baguetteslipade diamanter ca 1,85 ctv, ca TW-W/P, nagg, stl 18,25 mm, vikt 7,9 g.

Inga bud

Utrop: 9 900 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMRING, 18K vitguld, diamanter ca 1,80 ctv, ca W-Cr/VS-SI, diameter 58 mm, vikt 71,1 g, bucklor.

Inga bud

Utrop: 55 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,20 ctv, ca W/SI, stl 16,75 mm, vikt 15,0 g, diamant med nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 12 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 51 briljantslipade diamanter ca 4,95 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 18,5 cm, vikt 15,7 g, svag låstunga.

Inga bud

Utrop: 50 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rubiner, briljanter ca 0,24 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stift, vikt 3,7 g, en rubin har nagg.

Inga bud

Utrop: 3 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 2,64 ctv, ca TW-Ca/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g, flera diamanter med nagg och små skador på kuletterna.

Inga bud

Utrop: 27 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 20 briljantslipade diamanter 0,50 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, höjd 15 mm, vikt 3,5 g, huggies, några diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter 0,52 ctv enligt gravyr, ca TW-Cr/VS-SI, höjd 15 mm, vikt 3,3 g, huggies.

Inga bud

Utrop: 9 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, ekollon/ekblad, 18K guld, delvis svartrodinerat, vikt 3,1 g.

Inga bud

Utrop: 3 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, 18K guld, Fisk, Julius, vikt 1,9 g.

Inga bud

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud
Bild kommer

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, jordglob, 18K guld, vikt 2,5 g.

Inga bud

Utrop: 3 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

OLE LYNGGAARD, berlock, My little world, Livets träd, 18K guld, höjd 19 mm, vikt 2,6 g.

Inga bud

Utrop: 3 700 kr

Lägg bud