101 - 107 av 107
1...456 Gå till

Klubbauktion | Smyckekvaliten – Lördag 30 november

Aktuell budnivå
Bild kommer

SYSKONRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 2,12 ctv, ca R-W(E-F)/VS2-SI1, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,07 ctv, Hugo Strömdahl, Stockholm 1960, stl 17 mm, vikt 4,7 g.

Inga bud

Utrop: 50 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

BROSCH, 18K vitguld, odlade pärlor, briljant - och åttkantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW/VVS-VS, vikt 14,2 g, enstaka diamanter med skador.

Inga bud

Utrop: 16 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, platina, äldre briljant - , bageutte - och åttkantslipade diamanter ca 3,20 ctv, ca TW-Cr/VVS-SI, höjd 30 mm, vikt 14,2 g, stift/clips.

Inga bud

Utrop: 13 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 2,10 ct, ca Cr(J()/SI2, stl 17 mm, vikt 5,3 g,

Inga bud

Utrop: 50 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

SOPHIE BY SHOPHIE, Crown, örhängen, sterlingsilver, grå månstenar, tsavoriter, höjd 68 mm, vikt 19,7 g, stift, några stenar har nagg och skador, originaletui.

Inga bud

Utrop: 5 500 kr

Lägg bud
Bild kommer

GEORG JENSEN, armband, Magic, 18K guld, no 1490, design Regitze Overgaard, Danmark, längd 19,5 cm, vikt 53,9 g, smyckespåse.

Inga bud

Utrop: 42 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

BVLGARI, ring, b.zero1, fyra band, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW/VS, stl 51 (16,25 mm), vikt 13,1 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 55 000 kr

Lägg bud