61 - 80 av 107
1...3456 Gå till

Klubbauktion | Smyckekvaliten – Lördag 30 november

Aktuell budnivå

BROSCH, lejonunge, 18K guld, emalj, åttkantslipade diamanter, Fransk importstämpel, mått 40x35 mm, vikt 17,5 g, liten emaljskada på nosen.

Inga bud

Utrop: 11 000 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, hjärtslipad smaragd ca 25,0 ct, stl 16,5 mm, vikt 25,1 g, etui.

Inga bud

Utrop: 110 000 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, asscherslipad smaragd ca 1,20 ct, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW/VS, Frankrike, stl 17 mm, vikt 9,0 g, smaragden har liten skada, några diamanter har nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 17 000 kr

Lägg bud

BOUCHERON, manschettknappar, 18K tvåfärgat guld, vikt 16,8 g.

Inga bud

Utrop: 13 600 kr

Lägg bud

CARTIER, armband, Love bracelet, 18K guld, briljantslipad diamant 0,10 ct, ref. nr CRB6029816, serie nr DFL892, stl 16, vikt 23,7 g, certifikat, originaletui.

Inga bud

Utrop: 41 000 kr

Lägg bud

ENSTENSRING, 18K guld, smaragdslipad diamant 3,30 ct, R(D)/SI1, HRD report 240000179686, Kaplans Safir, Stockholm 2024, stl 16,25 mm, vikt 4,6 g.

Inga bud

Utrop: 330 000 kr

Lägg bud

VAN CLEEF & ARPELS, collier, Alhambra, 18K guld, karneol, serie nr. JA573138, längd 37-42 cm, vikt 5,3 g, certifikat, originaletui.

19 600 kr

Utrop: 20 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, ring, Snake ring medium,18K guld, briljantslipade diamanter 0,02 ctv, TW/VS, Charlotte Lynggaard, stl 16,25 mm, vikt 9,1 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 31 000 kr

Lägg bud

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, Elefant, 18K guld, briljantslipad diamant 0,10 ct, ca W/VS, mått 25 x 21 mm, vikt 12,0 g, kedja, 18K guld, längd 41 cm, vikt 28,9 g, originaletui, lös säkerhetskedja.

50 000 kr

Utrop: 55 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, örhängen, Lotus, akvamarin, turmalin, nefrit, höjd 53 mm, vikt 10,8 g, stift, etui.

24 000 kr

Utrop: 27 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus 3, 18K guld, kalcedon, briljantslipade diamanter 0,05 ctv, TW/VS, stl 16,25, vikt 12,8 g.

Inga bud

Utrop: 23 000 kr

Lägg bud

OLE LYYNGGAARD, ring, Lotus 2, 18K guld, grå månsten, stl 16,75 mm, 9,1 g.

Inga bud

Utrop: 19 000 kr

Lägg bud

OLE LYNGGAARD, ring, Lotus medium, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,41 ctv, TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 7,8 g.

22 500 kr

Utrop: 25 000 kr

Lägg bud

W.A. BOLIN, enstensring, platina, äldre briljantslipad diamant ca 1,35 ct, ca TCr(I)/VS2, Stockholm 1957, stl 18,5 mm, vikt 3,5 g, diamanten har minimala nagg och liten inverterad natural vid rondisten.

Inga bud

Utrop: 45 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, kuddslipad obehandlad burmesisk safir 6,58 ct, Gübelin report 24030086, stl 16,5 mm, vikt 10,3 g, safiren har nagg och inneslutningar når ytan, den ursprungliga platinaringen medföljer.

Inga bud

Utrop: 170 000 kr

Lägg bud

GAUDY, ring, palladium, briljantslipad diamant ca 0,55 ct, ca TW/SI1, 20 briljantslipade diamanter ca 1,84 ctv, ca TW-W/VS, Stockholm 2007, stl 18 mm, vikt 23,7 g, några diamanter med nagg.

Inga bud

Utrop: 28 000 kr

Lägg bud

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-W/VS-SI, svarta briljantslipade diamanter ca 5,70 ctv, Fransk kontrollstämpel, stl ca 16 mm, vikt 24,4 g, flera diamanter har nagg, storleksändrade fjäder i ringskenan.

15 000 kr

Utrop: 17 000 kr

Lägg bud

CHOPARD, manschettknappar, Ice Cube, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ref. nr. 75/4099/0, serienr. 6089270, mått 15x15 mm, vikt 22,9 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 17 000 kr

Lägg bud

LAPPONIA, ring, Lord of the Rings,14K guld, Björn Weckström, Finland 1987, stl 17,25 mm, vikt 21,5 g.

12 000 kr

Utrop: 13 400 kr

Lägg bud

O.J. PERRIN, ring, 18K guld, stl 16,5 mm, vikt 18,1 g, originaletui.

Inga bud

Utrop: 12 000 kr

Lägg bud