Avslutad | Moderna – Lördag 12 oktober
CHIAMPESAN, hänge med kedja, hjärta, 18K vitguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW/VS, mått 28 x 20 mm, längd på kedjan 50 cm, totalvikt 15,2 g, kedja ej original.
CARTIER, collier, C Heart of Cartier, 18K roséguld, briljantslipad diamnant 0,01 ct, serie nr OY9044, längd 38,5 cm, vikt 4,2 g, certifikat, originaletui.
COLLIER, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin ca 4,60 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/SI, längd 44 cm, vikt 4,7 g, akvamarin med nagg.
OLE LYNGGAARD, armband, Life, sterlingsilver, mörkblått tyg, design Charlotte Lynggaard, Danmark, längd 18 cm, vikt 2,3 g, smyckespåse.
ENGELBERT, ring, The Legacy Knot Ring, mini, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,45 ctv, TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,9 g, originaletui.
OLE LYNGGAARD, armband, Sweet Drops, mörkblått läder, sterlingsilver, design Charlotte Lynggaard, Danmark, längd 40 cm, vikt 9,7 g.
BVLGARI, ring, b.zero1, 1 band, 18K vitguld, , stl 49, 15,5 mm, vikt 6,9 g, originalbox, ytterkartong.
OLE LYNGGAARD, armband, Sweet Drops, brunt läder, oxiderat sterlingsilver, design Charlotte Lynggaard, längd 37 cm, vikt 10,4 g, bruksslitage.
Accessoarer Övrigt
OLE LYNGGAARD, armband, Sweet Drops, brunt läder, oxiderat sterlingsilver, design Charlotte Lynggaard, Danmark, längd 41 cm, vikt 11,0 g, bruksslitage.
RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stl 18,25 mm, vikt 7,9 g, en diamant med nagg på kuletten och en skadad diamant.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca W/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,2 g.
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, "Zephyr", Paula Pantolin, delvis matterad, höjd 30 mm, vikt 13,4 g.
ENGELBERT, örhängen med påhängen, 18K guld, fasettslipade prasioliter, briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, höjd 32 mm, vikt 10,5 g, originaletui.
OLE LYNGGAARD, enstensring, 18K guld, briljantslipad diamant 0,41 ct, TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 9,7 g.
GEORG JENSEN, örhängen, Moonrise, 18K guld, peridoter, höjd 25 mm, vikt 6,4 g, stift.