81 - 100 av 258
1...456...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 oktober

Klubbad för

MICHAEL HAMMA, collier, järn/18K guld, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, ca TW/VS, Stockholm, längd ca 43 cm, vikt 22,4 g, ej stämplad. (d)

3 400 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter 0,60 ctv, Kornhamnstorg guld och silver, Stockholm 1962, stl 17 mm, vikt 12,5 g.

Utrop: 7 400 kr

SOPHIE BY SOPHIE, örhängen, Delicate Hoops, 18K vitguld, tsavoriter, diameter 45 cm, vikt 10,1 g, flera tsavoriter skadade.

Utrop: 9 000 kr

MARIA NILSDOTTER, collier, Dragon Chain Necklace, förgyllt sterlingfsilver, justerbar längd.

7 000 kr

Utrop: 7 800 kr

MICHELSEN, collier, sterlingsilver, Stockholm 1960, längd 55 cm, vikt 133,0 g, (d)

6 700 kr

Utrop: 2 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 5,3 g.

Utrop: 6 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 18 mm, vikt 6,8 g.

Utrop: 6 500 kr

EFVA ATTLING, collier, Champagne, sterlingsilver, längd 41/45 cm, vikt 10,9 g.

1 000 kr

Utrop: 700 kr

EFVA ATTLING, örhängen, Champagne, sterlingsilver, stift, vikt 4,7 g.

600 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K roséguld, ovalslipad peridot ca 2,49 ct, ovalslipad ametist ca 2,38 ct, stl 16,75 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 7 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 1,86 ctv, R-TW/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 5,7 g, några diamanter har nagg och naturaler.

Utrop: 31 000 kr

GUCCI, hänge med kedja, Icon Twirl, 18K vitguld, höjd 11 mm, längd 38/40/42 cm, vikt 5,3 g.

5 100 kr

Utrop: 5 500 kr

GUCCI, örhängen, Icon Twirl, 18K vitguld, höjd 11 mm, vikt 3,9 g, stift.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

COLLIER, 18K rosé/vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,33 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 46 cm, vik 4,6 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 10 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 12 safirer ca 0,59 ctv, 12 briljantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 25 mm, vikt 3,0 g, stift.

Utrop: 9 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 kudd och ovalslipade akvamariner ca 6,15 ctv, höjd 72 mm, vikt 3,5 g, krokar.

Utrop: 7 200 kr

OLE LYNGGAARD, armband, 3-radigt, 14K guld/sterlingsilver, dobbar, ej lås, längd 18 cm, vikt 11 g, ej märkt Lynggaard.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,60 ct, ca W(H)/VS2, 30 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g, mittstenen har nagg på kuletten.

Utrop: 15 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 8 000 kr

BROSCH, sterlingsilver, Nutida Svenskt Silver, Elina Selin, Stockholm 2001, Design Heléne Söderberg, mått ca 4,5 cm x 4,5 cm, etui, vikt 52,1 g.

Utrop: 1 100 kr