301 - 320 av 357
1...15161718 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 juni

Klubbad för

RING, 18K vitguld, gammaslipad diamant ca 0,94 ct enligt gravyr, ca Cr(J)/P1, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,06 ctv, stl 16,25 mm, vikt 3,5 g, diamanten med natural och nagg vid rondisten.

6 900 kr

Utrop: 7 500 kr

RING, 18K vitguld, morganit ca 0,80 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW(G-H)/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 7 900 kr

SCHALINS, ring, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,50 ct, ca H/VVS2, IGI laserinskription 407925130, 86 briljantslipade diamanter ca 0,86 ctv, ca W/SI, stl 17,75 mm, vikt 11,3 g, IGI Diamond Identification Report.

Utrop: 18 000 kr

SCHALINS, alliansring, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter 0,90 ctv enligt gravyr, ca W/VS, stl 17,25 mm, vikt 9,5 g.

Utrop: 13 400 kr

STRÖMDAHLS, carmoséring, 18K vitguld, ovalslipade safir ca 1,00 ct, 16 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 3,8 g, safiren med slitna fasettkanter, några diamanter med små nagg.

Utrop: 9 500 kr

ENGELBERT, brosch, 18K guld, odlade pärlor, Stockholm 1962, diameter 25 mm, vikt 3,1 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ENGELBERT, brosch, odlade pärlor, Stockholm 1964, diameter 35 mm, vikt 6,0 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, rundslipad citrin, stl 17,75 mm, svensk importstämpel, vikt 9,8 g, små nagg.

Utrop: 7 000 kr

RING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 5 000 kr

ARMRING, 18K vitguld, 148 briljantslipade diamanter ca 3,50 ctv, ca TW(G)/VVS-SI, innermått, 6 x 5 cm, vikt 50,1 g, håligheter mellan fattningarna i guldet.

Utrop: 59 000 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 18 baguetteslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW(G)/VS, stift, vikt 11,2 g.

Utrop: 15 400 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K vitguld, briljant ca 0,20 ct, ca W(H)/VS, längd 6,5 cm, vikt 0,7 g.

Utrop: 1 800 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 2,20 ctv, ca TW-W/SI, längd16,5 cm, vikt 9,3 g.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,08 ct, ca TW(G)/VVS, 8 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca TW/VS, stl 15,25 mm, vikt 3,0 g, gravyr.

38 000 kr

Utrop: 44 000 kr

HÄNGE, 9K guld/silver, smaragdslipad samaragd ca 0,80 ct, gammalslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca W/VS-SI, rosenslipade diamanter, mått 2,0x 45 mm, vikt 11,1 g, smaragden har inneslutningar som når ytan och nagg, diamanter med skador och nagg.

Utrop: 14 000 kr

RING, 18K guld, smaragdslipad akvamarin ca 19 ct, nagg i fasettkanter och repor i bordet, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, en diamant skadad, stl 16,5 mm, vikt 12,8 g.

Utrop: 22 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,75 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, höjd 60 mm, kedja 46 cm, vikt 22,6 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 40 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,50 ct, ca W/VS, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS, Lars-Ola Sellen, Stockholm 1995, stl 18 mm, vikt 5,3 g, diamanter med nagg.

Utrop: 11 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,30 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 18,5 mm, vikt 3,1 g.

4 200 kr

Utrop: 4 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-W/VS, Ba Konstgjuteri, Stockholm, stl 15 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 6 600 kr