241 - 260 av 357
1...121314...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 juni

Klubbad för

RING, 18K guld, ovalslipad rubin, 8 briljantslipade diamanter ca 0.16 ctv, stl 17,25 mm, vikt 8,6 g, slitage.

Utrop: 6 300 kr

Smycken Nål

NÅL, treklöver, 18K guld, 3 gammalslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W/VS, vikt 2,1 g.

Utrop: 3 500 kr

PÄRLCOLLIER, 2 - radigt, ca 2,75 - 7,5 mm, lås i silver/18K guld med 6 gammalslipade diamanter ca 1,00 ctv, Thomassons Guld - & Juvelfirma, Stockholm 1957, magnetlås i sterlingsilver, längd 39 cm, vikt 29,2 g, en diamant är skadad.

Utrop: 6 900 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad safir ca 3,0 ct, stl 17 mm, vikt 6,9 g.

Utrop: 5 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, cabochonslipade safirer ca 9,0 ctv, vikt 13,5 g.

Utrop: 8 500 kr

RING, 18K guld, ovalslipad safir ca 1,80 ct, stl 20,25 mm, vikt 17,9 g, safiren med nagg.

Utrop: 15 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 39 safirer 0,66 ctv, stl 17 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 5 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 39 rubiner 0,74 ctv, stl 17 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,48 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stift, vikt 1,9 g.

Utrop: 9 000 kr

ARMBAND, 18K guld, röd emalj, 28 briljantslipade diamanter ca 0,28 ctv, Riflessi, Italien, stl 16-17, vikt 66,8 g, repor.

Utrop: 44 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K trefärgat guld, höjd 21 mm, vikt 19,5 g, stift/clips.

Utrop: 12 800 kr

CHIMENTO, collier, 18K guld, delvis rodibnerat, vändbart, längd 44 cm, vikt 116,5 g.

70 000 kr

Utrop: 75 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, Italien, höjd 55 mm, vikt 23,5 g, stift/clips.

14 400 kr

Utrop: 15 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, ovalslipad morganit 0,69 ct, briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca TW-W/VS, vikt 0,6 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,35 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 3,1 g.

Utrop: 8 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 1,05 ctv, TW-W(G-H)/VS1, vikt 2,0 g, stift, ena diamanten har extra fasetter vid rondisten och litet nagg på kuletten, andra diamanten har liten kulettfasett och liten skada vid rondisten.

Utrop: 21 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 blå safirer, 44 briljantsliapde diamanter ca 0,60 ctv, ca W/VS, höjd 14 mm, huggies, vikt 11,0 g.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K guld, hjärtslipad toopas och turmalin, 8 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 12,1 g, färgstenarna med små nagg.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K vitguld, 62 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 4,8 g, någon diamant med innelsutningar som når ytan.

Utrop: 6 800 kr

RING, 18K vitguld, 60 svarta briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, stl 16,25 mm, vikt 4,8 g, flera stenar med skador.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr