41 - 60 av 587
1234...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, stift, vikt 2,4 g

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca W-LBR/P, höjd 13,5 mm, vikt 4,6 g, skruvstift.

Utrop: 3 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 beguette - och 40 briljantslipade diamanter ca 0,77 ctv, ca TW-TCr/VVS-VS, enstaka SI, hljd 10,4 mm, vikt 3,8 g, stift.

12 400 kr

Utrop: 13 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 10 baguette - och 12 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VVS-VS, höjd 9 mm, vikt 2,8 g, stift.

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, huggies, 18K guld, 36 briljanter ca 0,70 ct, TW/VS, någon briljant med nagg på kuletten, mått ca 14 x 13 mm vikt 4,2 g

6 000 kr

Utrop: 6 700 kr

PÄRLCOLLIER, doserat, odlade pärlor 2-6 mm, lås i silver med markasiter, längd 47 cm, knutet, vikt 7,2 g.

Utrop: 600 kr

TRESTENSRING, 18K guld, 3 antikslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/SI-P, stl 16 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 2 800 kr

Ädelstenar Topas

TOPASER, 20 st, vita rundslipade 2,54 ctv.

550 kr

Utrop: 150 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 rosa safirer ca 0,92 ctv, 6 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,7 g, safirerna med slitage.

Utrop: 4 800 kr

EFVA ATTLING, 18K guld, kors med 9 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, TW/SI, kullänk ca 50 cm, vikt 4,1 g,

5 900 kr

Utrop: 3 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 odlade pärlor 5,7 mm, stift, vikt 1,0 g.

700 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, 18K guld, ovalslipad akvamarin, halvpärlor, höjd 25 mm, vikt 2,0 g.

2 000 kr

Utrop: 1 600 kr

STRÖARE, ett par, sterlingsilver, William Hutton & Sons, Birmingham 1905, höjd 100 mm, vikt 74,1 g, mindre bucklor, ett lock sitter löst.

Utrop: 800 kr

SALTKAR, ett par, sterlingsilver, blå glasinsats, ett par saltskedar, Page, Keen & Page, London 1908, höjd 37 mm, totalvikt 143,4 g, mindre bucklor.

800 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, 18K guld, äpple i korall, löv i jade, längd ca 20 mm, vikt 2,2 g.

1 900 kr

Utrop: 950 kr

Silver Vas

FIGURIN, sterlingsilver, David, höjd 16 cm, vikt 113,0 g, fylld botten.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

O´DWYER, örhängen, Happy round earrings, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, ej märkta O´Dwyer, diameter 6 mm, vikt 0,9 g, saknar snurrebussar.

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld/rosé, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca Yellowish Brown/VS, stl 15,75 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 3 900 kr

EFVA ATTLING, hänge/kedja, 18K guld, 16 briljanter ca 0,08 ctv, TW/SI, längd 42 cm, vikt 4,4 g.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

PER SKÖLD, armband, vit cabochonslipad kalcedon, längd ca 18,5 cm, 1958, vikt 30,1 g, signerad.

475 kr

Utrop: 400 kr