Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni
Klubbad för
RING, 18K guld, filigranarbete, Petter Fredrik Sundberg, Karlskrona 1830-tal, stl 17,5 mm, vikt 2,4 g, slitage, tennlödningar.
SAMESKEDAR, 12 st, silver, delvis förgyllda, Haparanda 1950-1960 tal, totalvikt 153,9 g, etui, några med gravyr.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad 0,15 ct, stl 15,75 mm, vikt 2,5 g, skeva klor.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, stl 16,5 mm, vikt 2,0 g.