581 - 587 av 587
1...282930 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni

Klubbad för

HELALLIANSRING, 18K vitguld, rosa safirer ca 0,49 ctv, stl 17 mm, vikt 1,6 g.

Utrop: 2 600 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, tsavoriter ca 0,41 ctv, stl 15,25 mm, vikt 1,2 g.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

RING, 18K guld, filigranarbete, Petter Fredrik Sundberg, Karlskrona 1830-tal, stl 17,5 mm, vikt 2,4 g, slitage, tennlödningar.

Utrop: 1 800 kr

SAMESKEDAR, 12 st, silver, delvis förgyllda, Haparanda 1950-1960 tal, totalvikt 153,9 g, etui, några med gravyr.

Utrop: 1 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad 0,15 ct, stl 15,75 mm, vikt 2,5 g, skeva klor.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,10 ct, stl 16,5 mm, vikt 2,0 g.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,42 ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 5,9 g, naggad kulett.

4 300 kr

Utrop: 4 500 kr