321 - 340 av 587
1...161718...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juni

Klubbad för

RING, 18K guld, smaragder, paste, stl 18 mm, vikt 1,9 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

HÄNGE, 14K guld, smaragd, paste, vikt 1,9 g.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, smaragder, paste, stift, vikt 1,9 g.

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter 0,55 ctv, ca TW/VS, Göteborg 1975, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g, några diamanter med nagg.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, safirer, 2 gammal - och 8 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, stl 17 mm, vikt 5,7 g, safirer med nagg, en diamant sitter löst i sin fattning, slitna klor.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K vitguld, ovalslipad ametist ca 3,0 ct, 6 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4,9 g.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamnat ca 0,12 ct, ca TCa/VS, Frankrike, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 2 700 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, ovalslipad, 130,08 ct, 36,04x21,18x19,80 mm.

1 500 kr

Utrop: 1 400 kr

Ädelstenar Opaler

ETIOPISK OPAL, päronformad cabochonslipad, 31,11 ct, 26,5x21,9x9,74 mm, IGI Colored Stone Report

Utrop: 8 000 kr

Ädelstenar Övrigt

ROSALILA SPINELL, smaragdslipad, 1,83 ct, 8,42x6,40x3,62 mm, IGI Colored Stone Report

950 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K vitguld, safirer, 5 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 17 mm, vikt 5,5 g, några diamanter och safirer med nagg.

Utrop: 4 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca TW(F-G)/VVS-VS, stl 15,75 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 8 000 kr

30 DIAMANTER, briljantslipade 0,99 ctv, ca LY/VVS-VS.

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K roséguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv varav mittsten ca 0,09 ct, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 7 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-W/VS-SI, stift, vikt 1,5 g, en diamant har inneslutning som når ytan.

Utrop: 3 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW-TCr/VVS-VS, diameter 6,5 mm, längd 42/45 cm, vikt 2,2 g.

Utrop: 5 000 kr

MENORAH, ljusstake, silver, turkosa porslinsdetaljer, Israel, höjd 19 cm, längd 13,5 cm, vikt 71,7 g.

1 000 kr

Utrop: 800 kr

SYSKONRING, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter 0,40 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, nedslitna klor, ena diamanten har en skada.

Utrop: 2 800 kr

EFVA ATTLING, armband, Little cross bracelet, sterlingsilver, längd 16-18 cm, vikt 4,7 g.

Utrop: 700 kr

Smycken Enstaka örhänge

ENSTAKA ÖRHÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,10 ct, ca TW/VS, vikt 0,5 g, stift.

850 kr

Utrop: 800 kr