221 - 240 av 538
1...111213...27 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 mars

Klubbad för

COLLIER, 14K guld, fröpärlor, kedja i 18K guld, längd 39-42 cm, vikt 3,5 g.

Utrop: 1 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor ca 7,25 mm, safirer 0,43 ctv, åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, höjd 14 mm, vikt 2,2 g, stift.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, delvis rodinerat, odlade sötvattenspärlor, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,01 ctv, höjd 22 mm, vikt 3,2 g, stift.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade ovala sötvattenspärlor ca 11x8,75 mm, höjd 22 mm, vikt 3,1 g, krok.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor, gul/orangea safirer 0,56 ctv, 2 åttkantslipade diamanter 0,02 ctv, höjd 16 mm, vikt 2,2 g, stift.

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 7 mm, lås i sterlingsilver, delvis förgyllt, längd 41 cm, vikt 28 g.

475 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 18K vitguld, 5 trapetsslipade safirer ca 0,82 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, längd 38 cm, vikt 9,8 g.

2 900 kr

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, höjd 65 mm, franska stämplar, stängbara krokar, vikt 6,0 g.

Utrop: 3 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, blå safirer 3,3 mm i diameter, stift, vikt 1,1 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca W-CA/SI-P, stl 16,25 mm, vikt 3,2 g.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

BROSCH, 18K guld, rubiner, diameter 3 cm, vikt 6,8 g.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, hjärtslipad citrin, Carl Nyströmer, Stockholm 1957, stl 16,25 mm, vikt 5,7 g.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 9 mm, huggies, vikt 0,8 g.

1 800 kr

Utrop: 1 400 kr

ALLIANSRING, platina, 23 åttkantslipade diamanter ca 0,46 ctv, ca Cr/SI, stl 17,25 mm, vikt 2,0 g, en diamant är skadad.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, titan, 8 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv ca W/SI, stl 16,75 mm, vikt 2,0 g.

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca TW/SI, stl 17,75 mm, vikt 7,1 g, nagg på kuletten.

Utrop: 5 000 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, cabochonslipad smaragd ca 2,4 ct, 12 briljantslipade diamanter 0,96 ctv, ca W/SI, stl 17,75 mm, vikt 8,1 g, smaragden med kraftigt slitage.

Utrop: 8 800 kr

COLLIER, oxiderat sterlingsilver, längd 48 cm, vikt 85,5 g, stämplad J ra.

800 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, sockertoppslipad safir, 2 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, Kristiansstad 1892, stl 16,75 mm, vikt 3,1 g, slitna klor, diamanter med små nagg, safir med inneslutning som når ytan.

Utrop: 2 900 kr

TRESTENSRING, 18K guld, 3 gammalslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stl 16,75+ mm, vikt 2,1 g, diamanter med nagg.

Utrop: 1 400 kr