Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 14 december 2023
25 DIAMANTER, briljantslipade, 0,70 ctv, TW-TCr/VVS-VS, 1,9 mm, flera har inverterade naturaler, extra fasetter och små nagg.
32 DIAMANTER, briljantslipade, 1,05 ctv, TW-Cr/VVS-VS, 2,0 mm, flera har inverterade naturaler, extra fasetter och små nagg.
30 DIAMANTER, briljantslipade, 0,98 ctv, TW-Cr/SI, 2,0 mm, flera har inverterade naturaler, extra fasetter och små nagg.
28 DIAMANTER, briljantslipade, 1,02 ctv, TW-Cr/VVS-SI, 2,1 mm, flera har inverterade naturaler, extra fasetter och små nagg.
82 DIAMANTER, briljantslipade, 2,83 ctv, TW-Ca/VVS-P, 1,8-2,8 mm, flera har skador och nagg.
ÖRRINGAR, 18K guld, ihåliga, stängbara krokar, höjd 18,0 mm ytterdiameter, bredd 2,7 mm, vikt 1,9 g.
BROSCH, förgyllt sterlingsilver, jordgubbsblad, 60-tal, mått ca 40,0 x 40,0 mm, stämplad "EGGERT", vikt 5,0 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN,14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,03 ct respektive 0,05 ct, ca TW/VS-SI, en snurrebuss i sterlingsilver, vikt 0,7 g.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, stift, mått ca 5,0 mm, en snurrebuss inte ädelmetall, vikt 0,6 g.
ALLIANSRING, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW/VS, storlek 17,75 mm, vikt 4,2 g.
SANDBERG, hänge, sterlingsilver, "Ringo öppet hjärta", längd ca. 30 mm inklusive ögla, vikt 2,9 g.