301 - 320 av 698
1...151617...35 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 14 december 2023

Klubbad för

RING, silver, sockertoppslipad tigeröga, Ke-Gå, Stockholm, stl 16,5 mm, vikt 7,1 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

RING, silver, cabochonslipad ametist, Stockholm 1966, stl 16,5 mm, vikt 7,4 g.

400 kr

Utrop: 350 kr

Smycken Nål

NÅLAR, 5 st, silver, fasetterad onyx, vikt 6,1 g.

325 kr

Utrop: 300 kr

DIAMANTER, 17 st, briljantslipade, ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS, diamanter med nagg på kuletten.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor, vikt 15,2 g, stift med clips.

3 200 kr

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, silver, snidad betrgkristall, onyx, åttkantslipade diamanter ca 0,70 ct, ca TCa-LY/SI-P, höjd 30 mm, vikt 8,2 g, stift, stopp i plast, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 6 100 kr

ÖRHÄNGEN, silver, smaragdslipade morganiter ca 1,1 ctv, bergkristall ca 20,0 ctv, åttkantslipade diamanter ca 1,56 ctv, ca TCa-LY/SI-P, höjd 41 mm, vikt 9,7 g, stift, stopp i plast, limretser.

Utrop: 6 600 kr

COLLIER, sterlingsilver, kedja med löv, längd 40 cm, vikt 3,6 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K guld/vitguld, ovalslipad syntetisk safir, rosenslipade diamanter, Thomasson & Jonsson, Stockholm 1926, stl 16,25 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 2 200 kr

RING, tvådelad, palladium och titan, prinsesslipad diamant ca 0,17 ct, ca Fancy Deep Brown/VS, Erik Tidäng, Stockholm 2010, stl 19,5 mm, vikt 10,5 g, diamanten har nagg på kuletten.

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljanter ca 0,25 ctv, TW/VS, stift, vikt 1g.

Utrop: 2 800 kr

EFVA ATTLING, Ring Around Ring, sterlingsilver, stl 19,5 mm, vikt 11,7 g, originaletui.

Utrop: 800 kr

PÄRLRING, 14K guld, mabépärla 17 mm, stl 16,5 mm, vikt 7,3 g, små sprickor på pärlan.

Utrop: 3 900 kr

LJUSSTAKAR, ett par, silver, åttkantig vidgande kolonner, pårlbårdsrand, manchetter, Mgab, Uppsala 1966, höjd 20 cm, fylld botten, vikt 559,5 g.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, färgstenar bl. a. kalcedon, kvarts, rubin, safir, stl 17,25 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 3 000 kr

ARMRING, silver, blå emalj, 55x57 mm, vikt 7,5 g, små emaljskador.

Utrop: 350 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, gula safirer ca 0,63 ctv, stl 16,5 mm, vikt 1,3 g.

Utrop: 3 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade sötvattenspärlor ca 9,5 mm, off round, vikt 2,6 g, stift.

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI, vikt 1,2 g, stift.

Utrop: 900 kr

COLLIER, silver, längd ca 89 cm, vikt 13,8 g

300 kr

Utrop: 350 kr