321 - 340 av 698
1...161718...35 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 14 december 2023

Klubbad för

SMYCKESET, 2 delar collier, örhängen, förgylld metall, keramikpärlor, korall, Indien, 1930-tal, längd collier 41 cm, höjd örhängen 70 mm, örhängena har clips.

500 kr

Utrop: 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,40 ct, stl 17,5 mm, vikt 2,2 g, slitage, diamanten har stora skador.

Utrop: 2 300 kr

ENSTENSRING, 14K guld. kuddslipad diamant ca 1,00 ct ca TCa(L)/P1, stl 16,25 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 11 400 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, lås i 18K vitguld, längd 66 cm, knutet, vikt 54,6 g.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld, rubin, åttkantslipade diamanter, stl 17,25+ mm, stämplad GHA, vikt 3,2 g.

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, odlade saltvattenpärlor ca 5,5-5,8 mm, lås i silver, längd 19 cm.

350 kr

Utrop: 350 kr

FINGERBORG, 18K guld, karneol, dekor, Bernhard Hertz, 1921, höjd 20 mm, vikt 2,5 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, sterlingsilver, odlade pärlor, längd 18,5 cm, vikt 19,1 g, säkerhetskedja, saknar två pärlor.

425 kr

Utrop: 350 kr

PASCALE MONVOISIN, collier, Calypso No1 Necklace, 9K guld/silver, briljant, smaragder, längd 37/41 cm, vikt 3,9 g, originalask.

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, rosetter, höjd 26 mm, vikt 1,9 g, stift.

1 700 kr

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, ovalslipad 7,11 ct, väldigt mörkblå ton

Utrop: 1 100 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,37 ct, ca TW(G)/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g, något slitna klor.

3 900 kr

Utrop: 4 300 kr

PANDORA, armband, Moments, sterlingsilver, 9 berlocker, glas, vikt 43,1 g, originaletui.

1 100 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, månstenar, höjd 65 mm, vikt 9,0 g, krokar.

400 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, gul kalcedon, längd 41 cm, vikt 7,7 g.

Utrop: 350 kr

LIISA VITALI, hänge/kedja, sterlingsilver, längd 43 cm, vikt 2,5 g.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Kvarts

CITRIN, droppslipad, 9,70 ct, 20,1x10,6x7,8 mm.

200 kr

Utrop: 225 kr

NOMINATION, ring, stål, detaljer i 18K guld, lila cubic zirconia, flexibel.

325 kr

Utrop: 225 kr

Smyckestillbehör Övrigt

275 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

275 kr

Utrop: 300 kr