281 - 300 av 698
1...141516...35 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 14 december 2023

Klubbad för

HÄNGE, 18K guld, 21 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, Iduna, vikt 2,2 g.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, lapis lazuli, mått ca 6,0 mm, stift, vikt 1,1 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterade ametister ca 8x6 mm, stift, vikt 1,6 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade barocka sötvattenspärlor, guldfärgat lås, längd 150 cm.

325 kr

Utrop: 350 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, gravyr.

4 400 kr

Utrop: 4 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 10,8-11,2 mm, halvrunda, stift, vikt 3,4 g.

650 kr

Utrop: 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 10,9 mm, halvrunda, stift, vikt 3,8 g.

650 kr

Utrop: 200 kr

BÄGARE, silver, spår av invändig förgyllning, på räfflad fotring, vidgande, cicelerad dekor, Erik Ernander, Uppsala 1800, höjd 95 mm, diameter 73 mm, vikt 66,8 g, någon smärre buckla.

600 kr

Utrop: 700 kr

BÄGARE, silver, invändigt förgylld, blomdekor, Fyedor Ivanov, Moskva 1876, okänd kontrollmästarstämpel, höjd 75 mm, diameter 60 mm, vikt 57,5 g.

Utrop: 700 kr

DOSA, silver, invändigt förgylld, med lock, Anders Lundqvist, Stockholm 1823, höjd 45 mm, diameter 77 mm, vikt 123,5 g, gravyr.

1 400 kr

Utrop: 1 000 kr

DOSA, silver, invändigt förgylld, rokoko, otydbar mästarstämpel, Stockholm 1700-talets mitt, mått 65 x 54 mm, vikt 74,3 g, gravyr, bristning.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

DOSA , silver, filigranarbete, Nederländerna 1800-talets slut, mått 50 x 50 mm, vikt 36,9 g, stängs ej helt.

700 kr

Utrop: 600 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ovala fasetterade ametister ca 7,0 x 5,0 mm, stift, vikt 1,0 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

Smycken Pärlarmband

PÄRLARMBAND, 2 - radigt, odlade pärlor, ca 6,25 mm, lås i silver med odlade pärlor, längd 18 cm, vikt 19 g.

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad morganit 8,46 ct, rosa och grön tumaliner 1,22 ctv, briljantslipade diamanter 0,06 ctv, Mandelstam, stl 17,5 mm, vikt 5,1 g, originalask.

Utrop: 9 900 kr

ARMBAND, 14K guld, 34 tanzaniter ca 16,2 ctv, längd 17,5 cm, vikt 15,3 g.

17 000 kr

Utrop: 18 800 kr

SMYCKESET, collier, 2 par örhängen, armband, ring, granater, förgyllt silver, låghaltigt guld, pärlor, dom mindre örhängena är i förgylld metall.

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, förgylld metall, granater, längd 65 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 300 kr

RING, silver, cabochonslipad tigeröga, Ge-Kå, Stockholm, stl 16,25 mm, vikt 12,3 g.

Utrop: 350 kr