441 - 460 av 593
1...222324...30 Gå till
Sortering

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2023

Klubbad för

Smycken Collier

COLLIER, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,00 ct, W(H)/VS2, längd 46,5 cm, vikt 2,6 g, diamanten har liten kulettfasett.

Återropad

Utrop: 45 000 kr

Visa vara

Smycken Armband

ARMBAND, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 1,40 ctv, ca TW-W/VS, troligen C.G. Hallberg, Stockholm 1959, längd 17 cm, vikt 11,7 g, säkerhetskedja, enstaka diamanter har nagg.

Återropad

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briolettslipade månstenar 14,09 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, höjd 36 mm, vikt 6,0 g, stift.

Återropad

Utrop: 8 200 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K vitguld, akvamarin 1,75 ct, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca River-W/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 6,2 g, inneslutning når ytan på akvamarinen.

12 000 kr

Utrop: 13 600 kr

Visa vara

Smycken Brosch

BROSCH, 18K vitguld/guld, safirer, briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW/VS, 45x25 mm, Ädelsmedsateljé I Nyköping, Nyköping 1998, vikt 10,6 g, Proveniens Gunnila Bernadotte.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

CHRISTIAN BAUER, ring, 18K vitguld, kuddslipad mörkblå safir 2,03 ct, trapett- och briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca River-TW/VVS-SI, Tyskland, stl 18,25 mm, vikt 10,4 g, safiren har litet nagg vid rondisten, enstaka diamanter har små nagg på kuletten.

Återropad

Utrop: 28 000 kr

Visa vara

Smycken Örringar

CREOLER, 18K guld, diameter 31 mm, stift, vikt 2,0 g.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Visa vara

Smycken Armband

GUNNAR FAHLSTRÖM, armband, 7 rader, 18K guld, Stockholm 1964, längd 18,5 cm, vikt 35,3 g.

18 000 kr

Utrop: 20 000 kr

Visa vara

Smycken Armring

ARMRING, 18K guld, öppningsbar, 2 odlade pärlor, 3 åttkantslipade diamanter ca 0,015 ctv, Svedboms, Vetlanda, innermått ca 17 cm, vikt 7,6 g.

Återropad

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

H. STERN, ring, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca Light Brown/VS-P, stl 17,75 mm, vikt 10,3 g.

Återropad

Utrop: 8 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge

H. STERN, hänge, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca Light Brown/VS-P, höjd 25 mm, vikt 5,7 g.

4 100 kr

Utrop: 4 500 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,70 ct, W(H)/VS1, GIA certifikat 1479229753, stl 17,25 mm, vikt 5,1 g.

Återropad

Utrop: 126 000 kr

Visa vara

Smycken Enstensring

ENSTENSRING, 18K vitguld, asscherslipad diamant 3,02 ct, W(H)/VS2, IGI certifikat S1H92930, stl 16,75 mm, vikt 5,1 g.

Återropad

Utrop: 280 000 kr

Visa vara

Smycken Örhängen

ÖRHÄNGEN, 18K guld, korall, höjd 55 mm, vikt 12,9 g, krokar.

Återropad

Utrop: 8 000 kr

Visa vara

Smycken Enstenshänge

ENSTENSHÄNGE, 18K guld, briljantslipad diamant 1,01 ct, TCr(I)/VS2, vikt 2,1 g, diamanten har tunn rondist och inverterade naturaler vid rondisten.

Återropad

Utrop: 47 000 kr

Visa vara

Smycken Hänge med kedja

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, ovalslipad morganit ca 1,07 ct, 45 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, höjd 16 mm, längd 44 cm, vikt 2,9 g.

Återropad

Utrop: 11 500 kr

Visa vara

Smycken Ring

RING, 18K roséguld, ovalslipad morganit ca 0,93 ct, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, stl 17,25 mm, vikt 4,4 g.

Återropad

Utrop: 13 000 kr

Visa vara

Smycken Ring

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter enligt gravyr 0,44 ctv TW/VS, stl 18 mm, Kaplans Safir, 1975, vikt 3,6 g.

6 100 kr

Utrop: 6 900 kr

Visa vara

Smycken Armring

ARMRING, 18K guld, orientaliska pärlor, Johan Pettersson, Stocholm 1891, diemeter 60 mm, vikt 10,0 g, säkerhetskedja, bucklor.

Återropad

Utrop: 6 600 kr

Visa vara

Smycken Enstensörhängen

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,95 ctv, TW/VS-SI, vikt 1,9 g, stift, ena diamanten har inverterade naturaler vid rondisten.

Återropad

Utrop: 21 000 kr

Visa vara

Om auktionen