321 - 340 av 593
1...161718...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2023

Klubbad för

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljanter ca 2,10 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS, längd 18,5 cm, vikt 8,2 g.

27 000 kr

Utrop: 31 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,80 ct, ca TCa(K)/SI1, stl 16,25 mm, vikt 9,8 g, diamanten har en natural på rondisten.

Utrop: 17 000 kr

RING, silver, Carl Forsberg, Södertälje 1973, stl 17,25 mm, vikt 19 g.

400 kr

Utrop: 400 kr

RING, silver, Carl Forsberg, Södertälje 1973, stl 17,5 mm, vikt 19,6 g.

650 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K vitguld, briljant- och prinsesslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 19,5 mm, vikt 6,5 g, enstaka diamanter har nagg på kuletten.

Utrop: 12 200 kr

ARMBAND, 14K vitguld / platina, gammalslipad diamant ca 0,15 ct, 14 små fasetterade diamanter (ytterligare 4 saknas), längd 17,5 cm, vikt 4,4 g.

2 100 kr

Utrop: 2 300 kr

COLLIER, 18K vitguld, 95 navettslipade- samt 24 briljantslipade diamanter ca 8,30 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, någon enstaka Piqué, längd 42 cm, vikt 22,9 g, ett fåtal diamanter har nagg.

Utrop: 82 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 357 st briljantslipade diamanter ca 29,90 ctv, ca Riv-W/VS-SI, längd 42,5 cm, vikt 45,5 g, två diamanter är trasiga, en med natural på rondisten samt fåtal med mindre nagg på kulett.

Utrop: 300 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 20 blå safirer ca 2,17 ctv, 150 briljantslipade diamanter ca 8,83 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, längd 17 cm, vikt 33,4 g.

Utrop: 94 000 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant 1,07 ct ca TW(F)/VS1, Diamanter Edwardson report 10226, 12 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, W.A.Bolins, 2002, stl 17,5 mm, vikt 19,1 g.

Utrop: 80 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, 162 st briljantslipade diamanter ca 5,89 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 41 cm + 6 cm, vikt 34,3 g.

Utrop: 57 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 66 navettslipade samt 276 briljantslipade diamanter ca 7,66 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, längd 17 cm, vikt 25,5 g.

Utrop: 82 000 kr

H STRÖMDAHL, hänge, Hjärta, 18 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS, höjd 12 mm, vikt 3,5 g.

2 700 kr

Utrop: 3 100 kr

COLLIER, 18K vitguld, 103 briljantslipade diamanter ca 1,55 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, längd ca 42 cm, vikt 50,8 g, någon diamant med ytliga inneslutningar.

Utrop: 24 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, kulor av lapis lazuli, lås i silver/18K guld, längd 92 cm, vikt 60,1 g, ej knutet.

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld / vitguld, stift och clips, mått ca 17 mm x 14 mm, vikt 10,7g,

5 300 kr

Utrop: 5 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,61 ctv, ca TCR-Cr(I-J)/SI1, stift, vikt 1,5 g.

6 500 kr

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, stift & clips, 18K guld / vitguld, 42 st briljanter ca 0,50 ctv, TW - VS-SI, vikt 12,1 g, en briljant med nagg.

Utrop: 6 800 kr

COLLIER, platina, briljantslipad diamant ca 1,55 ct, ca TCa(L)/VVS, längd 47,5 cm, vikt 28.9 g.

Utrop: 50 000 kr

COLLIER, platina, snidad bergkristall, kuddslipad rubin ca 0,70 ct, ovalslipad safir ca 3,4 ct, 24 briljantslipade diamamnter ca 0,40 ctv, ca W/VS, längd 47 cm, 40,1 g.

Utrop: 18 000 kr