341 - 360 av 593
1...171819...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 9 december 2023

Klubbad för

RING, 18K vitguld, smaragder, stl 18,5 mm, vikt 4,5 g, enstaka nagg på smaragderna.

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

RING, platina (950), stl 18,25 mm, vikt 11,1 g.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, platina, odlad oval pärla ca 13x11 mm, 10 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, längd 47 cm, vikt 26,5 g.

Utrop: 8 000 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, platina, Southsea pärlor ca 11, 2 - 11,6 mm, 4 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, höjd 20 mm, vikt 18,8 g, stift.

Utrop: 7 800 kr

RING, platina, oval odlad pärla ca 12,5x11 mm, 10 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 18,75 mm, vikt 12,3 g, limretser.

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 7 - 8 mm, lås i 18K vitguld med 6 åttkantslipade diamanter ca 0,18 ctv, längd 92 cm, vikt 75,8 g.

Utrop: 4 000 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, cabochonslipad beryll, 25 åttkantslipade diamanter 0,50 ctv, Göteborg 1974, stl 16,5 mm. vikt 8,9 g.

Utrop: 4 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 1,17 ct, 46 briljantslipade diamanter 1,38 ctv, ca W/VS, längd 17,5 cm, vikt 22,8 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 17 000 kr

KARAFF, slipad kristall, silver, flasketikett, höjd 19 cm, totalvikt 862,2 g, propp ej original, bucklor.

Utrop: 1 300 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,43 ct, ca TW/VS, briljantslipad diamant ca 0,09 ct, stl 18 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW/VS, stl 17,75 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 7 700 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, oktagonalt slipad rodolit granat ca 4,06 ct, 8 rosa turmaliner ca 0,80 ctv, 8 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, Origo Jewellery, höjd 27 mm, längd 45 cm, vitk 8,1 g, originaletui.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K roséguld, oktagonalt slipad rodolit granat ca 3,60 ct, 8 rosa turmaliner ca 0,40 ctv, 8 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, Origo Jewellery, stl 17,75 mm, vitk 5,1 g, originaletui.

Utrop: 7 800 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, fantasislipad topas ca 11,50 ct, rosa safirer ca 0,50 ctv, Origo Jewellery, höjd 50 mm, längd 45 cm, vikt 10,5 g, originaletui.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

RING, 18K guld, rosa spinell ca 1,50 ct, flerfärgade safirer ca 0,30 ctv, behandlade gröna briljantslipad diamanter ca 0,07 ctv, Origo Jewellery, stl 17,25 mm, vikt 6,6 g, några sidostenar har nagg, originaletui.

Utrop: 8 400 kr

RING, 18K guld, obehandlad ovalslipad safir ca 1,20 ct, trapetslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca R/VS, Origo Jewellery, stl 17,5 mm, vikt 3,4 g, originaletui.

Utrop: 11 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, 3 krysoberyller ca 2,20 ctv, 7 vita safirer ca 0,50 ctv, 5 blå safirer ca 0,10 ctv, Origo Jewellery, höjd 24 mm, längd 45 cm, vitk 4,9 g, två krysoberyller har små skador och ena rör sig i fattningen, originaletui.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K guld, fantasislipad grön zirkon ca 2,60 ct, Origo Jewellery, stl 18 mm, vikt 3,5 g, zirkonen har nagg på rondisten, originaletui.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld, safirer, rubiner, åttkantslipade diamanter stl 16,75 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 3 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca Cr(J)/VS2-SI1, 42 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-Cr/SI-P, diameter 10,7 mm, vikt 4,3 g, stift, mittstenarna med nagg på kuletterna.

Utrop: 14 400 kr