81 - 100 av 629
1...456...32 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 september 2023

Klubbad för

RING, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca W/VS enstak SI-P, stl 17,5 mm, vikt 7,8 g.

Utrop: 3 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W/VS, vikt 0,7 g, ena diamanten med nagg/skada på kulett.

700 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,28 ct enligt gravyr, ca W/VS, stl 17,5+ mm, vikt 2,1 g.

3 100 kr

Utrop: 2 800 kr

MATSKEDAR, 9 st, silver, modell Svensk Dubbelräfflad, C.G. Hallberg, Stockholm 1895, längd 22,4 cm, totalvikt 638,3 g.

Utrop: 4 200 kr

Silver Fat

COASTER, silver, formpressad dekor, höjd 1 cm, diameter 11,5 cm, svenska importstämplar, vikt 91,9 g.

Utrop: 800 kr

K-E PALMBERG, hänge med kedja, brons, Alton, Falköping, höjd 60 mm, kedja 72 cm, vikt 41,3 g.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3,3-7,2 mm, doserat. lås i 18K guld/palladium paste, längd 53 cm, vikt 15,7 g.

Utrop: 900 kr

RING, sterlingsilver, peridoter, stl 19 mm, vikt 11,7 g, flera stenar med skador och nagg.

850 kr

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver, kyaniter, safirer, stl 17,25 mm, vikt 14,0 g, stenar med nagg.

500 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, tsavoriter, ametister, smaragder, höjd 5 cm, vikt 7,6 g.

1 300 kr

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver, safirer, rubin, pärla, stl 18 mm, vikt 16,4 g.

2 200 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, färgstenar, höjd 64 mm, vikt 14,6 g.

1 500 kr

Utrop: 450 kr

RING, sterlingsilver, diverse färgstenar, stl 18,75 mm, vikt 11,5 g.

950 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, röd korund, odlade pärlor, höjd örhängen 5,7 cm.

Utrop: 300 kr

COLLIER, bärnsten, längd 56,5 cm, doserad från 7-21 mm, vikt 45,3 g.

650 kr

Utrop: 450 kr

FISKBESTICK, 11 delar, silver, 3 fiskgafflar, 9 fiskknivar, W&S Sørensen, längd 17,7-20,4 cm, totalvikt 585,5 g.

Utrop: 4 000 kr

ARMBAND, låghaltigt guld, färgstenar, bl.a. granater och spineller, längd 18 cm, vikt 20,2 g, flertalet stenar med nagg.

Utrop: 5 100 kr

ALLIANSIRNG, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 4,2 g, diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 4 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitgild, briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 1,1 g.

2 800 kr

Utrop: 2 800 kr