441 - 460 av 581
1...222324...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juli 2022

Klubbad för

TRESTENSRING, 18K vitguld, gammalslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 2,5 g, diamanterna har nagg och skador.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, hjärta, åttkantslipade diamanter 0,08 ctv, ca TW/SI, längd 41,5 vm, vikt 3,7 g, några diamanter med nagg.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 14K rodinerat guld, smaragder, briljantslipade diamanter 1,86 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 1,7 cm, vikt 3,6 g, några diamanter med mindre nagg, flera smaragder har nagg och skador, svaga fattningar.

Utrop: 5 600 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca TW/VS, mått 11x20 mm, vikt 1,2 g.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld, 3 citriner ca 2,25 ctv, åttkantslipade diamanter ca 0,11 ctv, stl 17+ mm, vikt 2,9 g, svaga fattningar.

3 500 kr

Utrop: 2 300 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBINER, 6,2 ctv.

3 100 kr

Utrop: 3 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 baguetteslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca Ca/VS-P, vikt 1,7 g, stift.

Utrop: 4 600 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, carréslipade, 29,0 ctv, enstaka stenar med skador och nagg.

Utrop: 6 800 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 41,5 ctv, flera stenar med skador, nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 8 800 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBINER, 9,6 ctv, flera rubiner med skador, nagg och slitna fasettkanter.

Utrop: 2 100 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter 0,49 ctv, ca TW-Cr/P, stl 19 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 5 500 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, 9 st, 2,7 ctv.

Utrop: 1 600 kr

LAPPONIA, ring, sterlingsilver, Finland 1990, stl 18,25 mm, vikt 10,4 g.

700 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 2 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca W(H)/SI, stl 15,25 mm, vikt 1,5 g.

Utrop: 7 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,36 ct enligt gravyr, vikt W/VS, stl 16 mm, vikt 3,1 g.

4 000 kr

Utrop: 3 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, 3 st extra diamanter, gravyr.

Utrop: 3 300 kr

DRÄKTBROSCH, silver, 40x65 mm, vikt 10,3 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ALTON, hänge, silver, Falköping 1973, vikt 19,1 g.

450 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, W-TCa/SI-P, höjd 5,5 mm, vikt 1,6 g, stift.

Utrop: 3 900 kr