Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juli 2022
TRESTENSRING, 18K vitguld, gammalslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/SI-P, stl 17,75 mm, vikt 2,5 g, diamanterna har nagg och skador.
HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, hjärta, åttkantslipade diamanter 0,08 ctv, ca TW/SI, längd 41,5 vm, vikt 3,7 g, några diamanter med nagg.
HÄNGE, 14K rodinerat guld, smaragder, briljantslipade diamanter 1,86 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd 1,7 cm, vikt 3,6 g, några diamanter med mindre nagg, flera smaragder har nagg och skador, svaga fattningar.
HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,12 ct, ca TW/VS, mått 11x20 mm, vikt 1,2 g.
RING, 18K guld, 3 citriner ca 2,25 ctv, åttkantslipade diamanter ca 0,11 ctv, stl 17+ mm, vikt 2,9 g, svaga fattningar.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 baguetteslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca Ca/VS-P, vikt 1,7 g, stift.
ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter 0,49 ctv, ca TW-Cr/P, stl 19 mm, vikt 3,6 g.
RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 2,9 g.
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca W(H)/SI, stl 15,25 mm, vikt 1,5 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,36 ct enligt gravyr, vikt W/VS, stl 16 mm, vikt 3,1 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 3,6 g, 3 st extra diamanter, gravyr.