Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juli 2022
COLLIER, sterlingsilver, lapis lazuli, Mexiko, innermått 12,5 x 11,7 cm, öppningsbar, vikt 115,7 g.
ARMRING, sterlingsilver, lapis lazuli, Mexiko, innermått 60 x 42 mm, vikt 64,6 g, går att öppna något.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 12 mm, huggies, vikt 1,9 g.
RING, 18K rodinerat guld, briljantslipad och åttkantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-W/SI, stl 16 mm, vikt 2,2 g, mittstenen har nagg och skada.
RING, 18K vitguld, odlad pärla ca 6,2 mm, briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS, stl 15,5 mm, vikt 3,2 g.
RING, 18K guld, ovalslipad blå safir, diamanter ca 0,28 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g.
Smycken Enstaka örhänge
ENSTAKA ÖRHÄNGE, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, 10 åttkantslipade diamanter ca 0,10 ctv, stift.
RING, 18K vitguld, odlad pärla, briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W-Cr/SI, stl 18,25 mm, vikt 6,2 g.
Ädelstenar Opaler
OPAL, 11,92 ct, Welo Etiopien, droppformad, färgspel, vit translucent bakgrund, 23,4 x 13,4 x 7,4 mm.
Ädelstenar Opaler
OPAL, 4,73 ct, Welo Etiopien, droppformad, färgspel, mkt rött mot ljusbrun bakgrund, 14,3 x 10,5 x 6,9 mm.
Ädelstenar Opaler
OPAL, 8,71 ct, Welo Etiopien, droppformad, färgspel, ljusbrun bakgrund 25,0 x 11,6 x 5,8 mm.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca W/SI, stl 17 mm, vikt 3,2 g.
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, hjärta, opal, fasetterade granater, 15x24 mm, vikt 3,6 g.
HÄNGE, förgyllt sterlingsilver, hjärta, opal, fasetterade granater, 15x24 mm, vikt 3,4 g.