421 - 440 av 581
1...212223...30 Gå till
Just nu klubbas Klassiska i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 28 juli 2022

Klubbad för

BROSCH, 14K guld/vitguld, 3 briljant- och gammalslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TCr-Cr/VS-P, längd 6 cm, vikt 2,7 g.

Utrop: 1 300 kr

ÖRHÄNGEN, silver, emalj, höjd 5,0 cm, vikt 8,0 g, krokar.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver, emalj, höjd 4,0 cm, vikt 5,7 g, krokar.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver, emalj, karneoler, höjd 4,0 cm, vikt 8,4 g, krokar, emaljskador.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver, emalj, karneoler, höjd 4,0 cm, vikt 8,0 g, krokar, emaljskador.

Utrop: 350 kr

RING, silver, stjärndiopsid, stl 15,25 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 350 kr

RING, silver, turkos, stl 17,25 mm, vikt 9,1 g, turkosen satt i massa.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver, onyx, markasiter, höjd 5,0 cm, vikt 12,6 g, stift, saknar flera markasiter.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, silver, pärlemor, turkos, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g.

275 kr

Utrop: 275 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,45 ct, ca TW/VS, stl 16,75 mm, vikt 2,3 g, diamanten har skada och nagg.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr

RING, silver, korall, stl 18,75 mm, vikt 5,5 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver, emalj, höjd 3,0 cm, vikt 7,4 g, krokar, emaljskador.

300 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver, höjd 3,5 cm, vikt 8,7 g, krokar.

300 kr

Utrop: 350 kr

2 RINGAR, rodierat sterlingsilver, rubiner, smaragder, stl 17,75 mm, vikt 4,9 g, stenarna har skador och nagg.

325 kr

Utrop: 350 kr

3 PAR PÄRLÖRHÄNGEN, sötvattenspärlor, vita, rosa och färgade blå, sterlingsilver, stift.

350 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Opaler

2 OPALER, 1,31 ctv.

200 kr

Utrop: 225 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor ca 8 mm, vikt 1,4 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 3,6 g.

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

RING,18K vitguld, odlade pärla, åttkantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca W/SI, stl 17,5 mm, vikt 4,2 g, en skadad diamant, slitna fattningar.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, briljantslipade och åttkantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g, enstaka diamanter med nagg.

Utrop: 2 300 kr