141 - 160 av 249
1...789...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 april 2022

Klubbad för

Utrop: 110 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 2,10 ct, ca Fancy Dark Grayish Brown/P1, 54 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-TCr/VS, en diamant ca P, stl 17,25 mm, vikt 8,6 g.

16 000 kr

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, 230 prinsess- och briljantslipade diamanter ca 4,77 ctv, ca TW-Cr/VS-P, stl 17 mm, vikt 9,2 g, svaga fattningar, flera diamanter med skador och nagg.

Utrop: 19 000 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, onyxkulor ca 10,5 mm, kula i 18K vitguld med 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-W/VS, strech, vikt 38,1 g.

Utrop: 10 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,87 ctv, ca TW-TCa/VS-SI, stl 17,25 mm, enstaka diamanter med skador, några diamanter med nagg på kuletterna.

Utrop: 22 000 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, 5 briolettslipade svarta diamanter ca 17,95 ct, ställbar längd, vikt 39,1 g, diamanterna har nagg.

Utrop: 7 900 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, svarta diamanter ca 0,70 ctv, längd 16,5 cm, vikt 6,1 g.

9 000 kr

Utrop: 10 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,15 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 16,5 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 18 000 kr

RING, 18K vitguld, kuddslipad diamant ca 0,56 ct, ca LY/VS, 24 briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv, W-Ca/VS, ca stl 17, mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 16 000 kr

THERESIA HVORSLEV, armring, silver, bergkristall, signerad, Alton, Falköping 1970, 5 x 6,5 cm, vikt 36,5 g.

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, 18K vitguld, kuddslipad diamant ca 0,35 ct, ca LY/VS, 14 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW-Cr/VS, längd 44 cm, vikt 2,1 g.

Utrop: 8 600 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,24 ct River(E)/IF, förseglad IGI 1I36879.

4 000 kr

Utrop: 3 400 kr

EFVA ATTLING, 3 ringar, 18K vitguld, 2 släta ringar, en helalliansring, 44 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv ca TW/SI, stl 17,25 mm, total vikt 17,9 g.

Utrop: 15 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 38 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W/VS, höjd 9,7 mm, vikt 5,2 g, stift.

Utrop: 7 900 kr

OLLE OHLSSON, hänge, 18K guld, dendritisk agat, eldopal, signerad, Stockholm 1982, höjd 52 mm, vikt 17,6 g, något skevt.(d)

Utrop: 7 500 kr

PALLE BISGAARD, collier, 18K guld, stel, handgjord, Danmark, innermått ca 10,5x10 cm, vikt 37,1 g.

Utrop: 21 000 kr

GEORG JENSEN, ring, 3-delad, Fusion, 18K vitguld / guld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv ca TW/VS, stl 48 (15,75 mm), vikt 14,0 g, gravyr i två av ringarna,

Utrop: 10 800 kr

LANTZ, hänge med kedja, 18K guld/silver, månsten, höjd 18 mm, wire 42 cm, vikt 7,8 g, ej stämplad, etui

Utrop: 5 200 kr

TIFFANY & CO, hänge med kedja, Olive Leaf, design Paloma Picasso, längd 46 cm, vikt 3,7 g.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr

TIFFANY & CO, örhängen, sterlingsilver, Olive Leaf, design Paloma Picasso, vikt 1,4 g, stift.

1 100 kr

Utrop: 900 kr