Avslutad | Moderna – Lördag 12 mars 2022
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 60 st briljantslipade diamanter ca 5,38 ctv, ca TW-W/VS-SI, längd 18,5 cm, vikt 10,4 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan, ytdefekter sams nagg på kulett.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 73 st briljantslipade diamanter ca 2,70 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 6,9 g, några diamanter med nagg på kulett.
RING, 18K vitguld, 5 st briljantslipade diamanter ca 1,35 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17,5 mm, vikt 2,5 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 76 st briljantslipade diamanter ca 0,82 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 4 cm, vikt 5,0 g.
RING, 18K vitguld, ovalslipad diamant 0,70 ct, River(E)/VVS2, GIA laserinskription 2215601292 samt dossier, 10 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 17 mm, vikt 2,7 g.
BVLGARI, collier, Parentesi, 18K vitguld, läderrem med vitguldsdetaljer, justerbar längd, vikt 17,5 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 60 st briljantslipade diamanter ca 0,55 ctv, ca W-TCr/SI, påhäng, längd 3,5 cm,vikt 3,8 g, några diamanter med ytdefekter samt skador.
BENGT HALLBERG, ring, Vanity, 18K vitguld, smaragdslipad blå topas ca 8,00 ct, Köping 2005, stl 17 mm, vikt 18,3 g, ringskena med slitage.
TENNISARMBAND, 18K guld, 45 st briljantslipade diamanter ca 8,96 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 13,6 g, diamanter med nagg på kuletten.
TENNISARMBAND, 18K guld, 77 st briljantslipade diamanter ca 2,20 ctv, ca TW-W/VVS-VS, längd 18 cm, vikt 8,4 g, några diamanter med nagg på kuletten.
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, flandersslipad diamant 0,70 ct, TCr(I)/VS2, IGI certifikat 478198215, 44 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, längd 45 cm, vikt 3,3 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 88 briljantslipade diamanter ca 1,60 ctv, ca TW/VS, längd 17,5 cm, vikt 5,7 g, storleksändrad.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 53 svarta briljanter ca 7,55 ctv, längd 18,5 cm, vikt 12,1 g, ett fåtal diamanter med nagg, skador och inneslutningar som når ytan.
EFVA ATTLING, collier, Loopiloop, sterlingsilver, längd 60 cm, vikt 18,9 g, originaletui.
EFVA ATTLING, örhängen, Loopiloop, sterlingsilver, längd 6,5 cm, stift, vikt 12,8 g.