121 - 140 av 299
1...678...15 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 12 februari 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,73 ctv, ca Cr/P, höjd 40 mm, vikt 5,3 g, stift.

Utrop: 13 200 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 1,03 ct, Ca(N)/VS2, 78 briljantslipade diamanter ca 0,71 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 16,75 mm, vikt 4,0 g, mittstenen har extra fasett på paviljongen och liten repa på bordet, några sidostenar har nagg.

Utrop: 22 500 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, Artist Heart Pendant 2006, sterlingsilver, design Karim Rashid, längd 45 cm, vikt 12,1 g, originalask.

950 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer ca 1,54 ctv, 54 briljantslipade diamanter 0,64 ctv, ca Cr-Ca/VS-SI, höjd 27 mm, vikt 3,3 g, huggies.

Utrop: 10 600 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 1,94 ctv, ca TW-Cr/P, längd 18 cm, vikt 8,8 g, enstaka diamanter med skador.

Utrop: 19 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, Tahitipärlor, ca 12,25-12,5 mm, briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca Cr/SI, höjd 15 mm, vikt 8,5 g, stift

Utrop: 9 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, trapets, briljant - och åttkanslipade diamanter ca 0,37 ctv, höjd 22 mm, vikt 1,9 g, stift.

4 900 kr

Utrop: 4 100 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 13 oval- och briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 13 mm, ankarlänk 410 mm, vikt 1,9 g, 1 sten med ytlig inneslutning, mittstenen med nagg på kuletten.

Utrop: 8 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-TCa/P, diameter på hänget 14 mm, ankarlänk 410 mm, vikt 2,1 g, ett fåtal diamanter med små nagg.

Utrop: 4 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 13 mm, huggies, vikt 2,0 g, ett fåtal diamanter med nagg.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, droppslipad rosa safir ca 0,43 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 15 mm, ankarlänk 410 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 11 mm, ankarlänk 460 mm, vikt 1,9 g, ett fåtal diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, 18K roséguld, flerfärgade behandlade safirer 3,96 ct, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W/P, 58x50 mm, vikt 16,7 g.

Utrop: 24 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld,18 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W-TCa/SI-P, höjd 6,5 mm, vikt 2,5 g, stift.

Utrop: 6 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,41 ctv, ca W-TCa/VS-P, höjd 8,7 mm, vikt 2,6 g, stift.

5 800 kr

Utrop: 6 400 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 23 briljantslipade diamanter ca 1,45 ctv, ca TW-CR/SI, stl 16,5 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 12 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 30 briljantslipade diamanter ca 1,02 ctv, ca TW-Cr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 9 700 kr

COLLIER, 18K guld, 12 briljantslipade behandlade diamanter ca 0,50 ctv, ca Brown-Greenish Yellow/VS, längd 42 cm, vikt 3,8 g.

Utrop: 3 200 kr

COLLIER, 18K guld, 21 rubiner ca 1,45 ctv, "love", längd 45 cm, vikt 5,3 g.

5 600 kr

Utrop: 4 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 68 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, diameter ca 17 mm, huggies, vikt 3,3 g.

Utrop: 5 500 kr