141 - 160 av 299
1...789...15 Gå till

Avslutad | Valentin – Lördag 12 februari 2022

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 morganiter ca 1,34 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,47 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, vikt 3,1 g, morganiterna med nagg på kuletterna.

6 000 kr

Utrop: 6 900 kr

EFVA ATTLING, armband, sterlingsilver, Bow Wow Wow, mått ca 5,5x4,1 cm, vikt 19,0 g, originaletui.

850 kr

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, 14K guld, silver, granater, stl ca 18,25 mm, vikt 12,5 g, granater med nagg.

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, South Seapärlor, ca 13,5x11,5 mm, höjd 36 mm, vikt 6,4 g, krokar.

Utrop: 5 500 kr

ARMBAND, Avatar collection, förgyllt silver, bergkristall 20,2 ct, emalj, rosa tygband, Mandelstam, justerbar längd, originaletui.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K rodinerat guld, briljantslipad diamant ca 1,95-2,00 ct, ca TW(G)/VS1, briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca River-W(E-H)/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 6,7 g.

Utrop: 175 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, safirer, dropp - och prinsesslipade diamanter ca 0,73 ctv, ca TW/VS-SI, hjärtan, höjd 8,5 mm, vikt 2,8 g, stift.

Utrop: 8 800 kr

BROSCH, 18K guld, 27 fasetterade rubiner ca 6,56 ctv, längd 5 cm, vikt 9,4 g, rubinerna har ytdefekter.

Utrop: 15 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, fasetterade rubiner ca 0,50 ctv, stift, vikt 1,6 g.

2 000 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, oval cabochonslipad rubin ca 3,22 ct, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g, rubinen har ytdefekter.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld, cabochonslipad obehandlad burmesisk rubin ca 1,35 ct, Swedish Gem Lab report GR00690-14021, Kaplans Safir, Stockholm 2021, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g, rubinen har små nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 2 700 kr

BROSCH, 18K guld, 32 fasetterade rubiner ca 2,33 ctv, längd 2,5 cm, vikt 5,6 g, rubinerna har ytdefekter.

Utrop: 6 600 kr

HÄNGE MED KEDJA, hjärta, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,03 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 25 mm, kedja 44 cm, vikt 5,3 g.

Utrop: 11 600 kr

COLLIER, 18K guld, droppslipad rubin ca 0,54 ct, kedja längd 42 cm, vikt 3,6 g.

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, fasetterade rubiner ca 0,48 ctv, stift, vikt 1,5 g.

Utrop: 2 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 20 mm, vikt 4,6 g, huggies.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 46 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-Cr/P, diameter 20 mm, vikt 3,0 g, stift.

Utrop: 7 700 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,73 ctv, ca TW-Cr/P, diam 22 mm, kedja 49 cm, vikt 5,9 g.

Utrop: 8 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 20 mm, vikt 3,2 g, stift.

Utrop: 7 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,96 ctv, ca TW-TCr/P, höjd 26 mm, kedja 44 cm, vikt 6,0 g.

Utrop: 9 800 kr