281 - 300 av 518
1...141516...26 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 januari 2022

Klubbad för

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad safir ca 0,65 ct, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca W/P, stl 17,25 mm, vikt 2,3 g, safiren med nagg och slitage.

Utrop: 3 300 kr

RING, 14K guld, gammalslipade diamanter ca 0,34 ctv, stl 15,75 mm, vikt 2,0 g, gravyr.

2 400 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld, ovalslipad safir, briljantslipade diamanter ca 0,24 ct, ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g, safiren med nagg och slitage.

Utrop: 3 300 kr

RING, 18K guld, 3 gammalslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 16 mm, vikt 1,5 g.

Utrop: 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca W/VS, längd 42 cm, vikt 4,2 g.

Utrop: 4 800 kr

RING, 18K guld, safir, gammalslipade diamanter ca 0,20 ctv, Stockholm 1948, stl 16,75 mm, vikt 4,8 g.

Utrop: 3 900 kr

BROSCH, 14K guld/platina, safirer, gammal - och äldre briljantslipad diamanter, vikt 3,1 g.

Utrop: 3 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, färgade odlade sötvattenspärlor, stift, längd 32 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 250 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 14 odlade pärlor, stift, mått ca 16 x 18 mm, vikt 7,2 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, stift, mått ca 12 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 250 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, metall, 2 luppar med 10x resp. 20x förstoring, längd 5,5 cm, plastetui.

375 kr

Utrop: 300 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram och carat, mäter till hundradelar, maxkapacitet 500 g, storlek ca 12,7 x 7,7 cm, vikt 120 g.

400 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, färgbehandlad kvarts, bland annat agat, trädd på tråd, utan lås, längd ca 78 cm.

Utrop: 250 kr

COLLIER, blandade färgade pärlor, diskformade, ovala och barocka, krackelerad kvarts, trädd på tråd, utan lås, längd ca 70 cm.

225 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, markasiter, granater och imitation av lapis lazuli, stift, längd 54 mm, vikt 10,8 g.

700 kr

Utrop: 500 kr

ARMRING, sterlingsilver, Järvsö 1986, diameter 6,5 cm, vikt 62,0 g.

950 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,3-6,6 mm, kullås i silver, längd 48 cm, knutet, vikt 22,4 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, gul metall, fasetterade granater, längd 18 cm, vikt 20,5 g.

650 kr

Utrop: 450 kr

BROSCHER, 2 st, gul metall, fasetterade granater, fröpärlor, mått 2,2x36,0 cm och 3,3x3,3 cm, vikt 14,5 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, delvis förgyllt silver, granater, odlade pärlor, blå och vit emalj, Ungern, mått 6,2x7,0 cm, vikt 26,3 g, några stenar har nagg, en trasig sten.

1 700 kr

Utrop: 700 kr