201 - 220 av 599
1...101112...30 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 18 november 2021

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade något barocka sötvattenspärlor ca 11-12 mm, längd 43 cm, magnetlås i förgylld sterlingsilver, vikt 86,4 g, knutet.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

COLLIER, färgad korall, 14K guld, längd 40 cm, vikt 8,7 g.

1 400 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, blå safir, diamanter, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K vitguld, grön turmalin, 2 åttkantslipade diamanter, stl 17,25 mm, vikt 3,2 g.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

BROSCH, 18K guld, paste, 14 små halvpärlor, G. Dahlgren & Co, höjd 30 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 1 500 kr

CHAMPAGNEVISP, 18K guld / metall, längd 8,0-13 cm, vikt 8,5 g, etui, buckla.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K vitguld, 3 gammal- briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW-W/SI, safirer, stl 16,5 mm, vikt 3,8 g, några safirer är skadade.

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv ca TW(G)/VS, vikt 1,3 g, stift, en diamant med låg krona, en diamant med nagg på kulett, en diamant med stora extrafasetter, naturaler på rondist.

Utrop: 10 400 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, ovalfasetterad 0,39 ct, IGI cert F1H34505, förseglad.

650 kr

Utrop: 550 kr

ENGELBERT, carmoséring, 18K vitguld, ovalfasetterad rubin, 10 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 3,6 g. Rubin med nagg vid bordet.

Utrop: 4 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 safirer ca 0,52 ctv, stl 17,5 mm, vikt 4,1 g, nagg.

Utrop: 2 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad blå safir, 8 briljantslipad diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 3 300 kr

DIAMANT, briljantslipad 0,90 ct, TCa(K)/P2.

10 600 kr

Utrop: 4 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterad färgad kvarts, krokar, längd 4 cm, vikt 4,3 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 9K guld, barocka odlade sötvattenspärlor ca 35 x 15 mm, krok, vikt 17,9 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, karneol, odlade sötvattenspärlor, längd 47 cm + hängdel 5 cm, vikt 10,3 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K vitguld, 48 briljantslipade 0,48 ctv, ca W/SI, stl 15 mm, vikt 5,6 g.

Utrop: 5 200 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, grön agat, mått ca 10 mm, stift, vikt 3,3 g.

375 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, 5-rader, trumlade stenar, färgade odlade sötvattenspärlor, längd 45 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 3,4 g, gravyr.

Utrop: 2 000 kr