Avslutad | Pant – Tisdag 15 september 2020
Fickur Remontoin 20 Rubis, boettnr. 7678, S800 tvåfärgad 34,2g 35mm, manuell, liten zon till sekundvisare, plastglas, bruksskick
Fickur Viking Ankarur, boettnr. 224211, S800 tvåfärgad 78,3g 50mm, manuell, liten zon till sekundvisare, plastglas, bruksslitage, i etui
Ljusstakar ett par, Ainar Axelsson GAB, S925 401,3g, höjd: 20,0cm, dekor vid fötterna, årsstämplade 1967-68, fyllda fötter, bruksanvända, liten buckla på ena
Tårtkniv S830 107,3g, 240,0mm, engelska silverstämplar, blomdekor, metalldel inuti för fäste vid handtag, monogramgravyr på bladet, användarslitage
Tårtspade S830 75,5g, 210,0mm, danska silverstämplar, del i rostfritt stål med silverhandtag
Bestick 4st udda S830 141,0g, del i stål med silverhandtag, danska silverstämplar, bruksskick/skadat
Babybestick 2st W&S Sorensen Danmark S830 49,3g 145,0mm, modell: Patricia, 1 sked och 1 gaffel, bruksskick
Serveringssked W&S Sorensen Danmark S830 66,7g 208,00mm, modell: Patricia, bruksskick
Tårtspade S830 73,2g 197,0mm, med genombruten dekor i handtaget, danska silverstämplar, graverad
Bordsskyffel Sterling 227,2g 325,0mm, stämplad: Tiffany&Co, monogramgraverad i handtaget, allmänt bruksslitage