Avslutad | Pant – Tisdag 15 september 2020
Parti Silver S830 379,6g, 10st udda bestick i samma modell, danska silverstämplar, slitet och buckligt, graverat
Parti Silver S830 333,5g, 10st udda bordsbestick, danska silverstämplar, slitet och graverat
Parti Silver S830 184,6g, 8st udda serveringsbestick samt 1st servettring, med sten, danska silverstämplar, slitet och graverat
Kaffeskedar 11st S830 148,4g 112,0mm, modell: Slottsbarock, Hallbergs guldsmed Stockholm, årsstämplade mellan: 1939-59
Moccaskedar 12st S830 114,4g 89,0mm, Hallbergs guldsmed Stockholm, årsstämplade mellan: 1952-58
Bordsknivar 5st S925 319,3g 210,0mm, modell: Svensk, G.A.B, blad i stål, årsstämplade: 1989, -90 & -91.
Väska Chanel Classic Jumbo Flap Bag, svart quiltat läder, detaljer i gulmetall, justerbar axelrem, mått: 23x34x10cm, 3st innerfack, 1 ytterfack, hologrammärkt: 3939294, med certifikat, dustbag (ej original). Lätt bruksslitage; mindre repor på lädret
Karaff, Orrefors, design: Olle Alberius, ofärgat glas, höjd: 24,0cm, i kartong, spricka i handtaget