161 - 180 av 220
1...891011 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 februari 2018

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld, kvarts, briljanter ca 0,08 ctv, Mangiarotti, Italien, stift/clips, höjd 3,1 cm, vikt 14,9 g.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K guld, kvarts, 2 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv Mangiarotti, Italien, stl 17 mm, vikt 9,7 g.

Utrop: 6 900 kr

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, 18K guld, ca 12,0 mm, vikt 4,3 g.

6 000 kr

Utrop: 4 000 kr

OLE LYNGGAARD, collier, 2-radigt, 18K guld, ankar, dobbar, längd 38 cm, vikt 14,7 g.

7 000 kr

Utrop: 6 600 kr

COLLIER, 18K guld, ankar, dobbar passar Ole Lynggaard lås, längd 37 cm, vikt 12,2 g.

5 000 kr

Utrop: 4 000 kr

CLAES GIERTTA, skål, sterlingsilver, arbetad yta, signerad, Stockholm 1973, höjd 5,5 cm, diameter 15,5 cm, vikt 236,7 g, originaletui, tillverkad för Svensk Finans 10-årsjubileum i begränsad upplaga. (d)

Utrop: 1 400 kr

CARTIER, Love Bracelet, 18K roséguld, CRD213318, stl 17, vikt 32,5 g, skruvmejsel, originaletui, box och påse.

41 000 kr

Utrop: 35 000 kr

ARMBAND, sterlingsilver, delvis oxiderat, bredd 5 cm, längd 15 cm, vikt 45 g.

Utrop: 1 000 kr

ARMBAND, sterlingsilver, delvis rodierat, bredd 4,9 cm, längd 18 cm, vikt 52,9 g.

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN och JACKETS, 18K roséguld, enstensörhängen ca 0,20 ctv och jackets med 20 briljanter ca 0,36 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 3,0 g.

Utrop: 7 400 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, smaragdslipad diamant 1,22 ct, ca River(E)/SI 1, stl 15,25 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 34 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 20 briljanter ca 0,48 ctv, ca TW-W/VS, 1 diamant har en mindre skada, ankarkedja 41/43 cm, vikt 4,1 g.

Utrop: 7 500 kr

MANTELLI, collier, 18K roséguld, rosenkvarts, onyx och odlade sötvattenspärlor, Italien, längd 100 cm, vikt 35 g.

Utrop: 6 500 kr

RING, Non Stop Ring, 18K vitguld, cabochonslipad karneol, MAW Jewels, stl ca 17,25 mm, vikt 13,3 g.

Utrop: 6 600 kr

SIGURD PERSSON, armband, silver, delvis förgyllt, Stockholm 1971, längd 20 cm, vikt 44,7 g, jubileumsgåva. (d)

3 700 kr

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, ametist, citrin, MAW Jewels, höjd 3,9 cm, vikt 10,5 g.

Utrop: 7 600 kr

RING, Non Stop Ring, 18K vitguld, cabochonslipad ametist, MAW Jewels, stl 17 mm, vikt 13,4 g.

Utrop: 6 600 kr

ÖRHÄNGEN och JACKETS, 18K vitguld, enstensörhängen med 2 briljanter ca 0,20 ctv, jackets med 20 briljanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/VS, stift, vikt 2,8 g.

Utrop: 7 400 kr

RING, 18K vitguld, 186 briljantslipade diamanter ca 1,64 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 16 mm, vikt 7,3 g.

Utrop: 20 500 kr

RING, 18K vitguld, tanzanit ca 0,28 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW-W/VS, stl 17 mm, vikt 2,6 g.

Utrop: 2 700 kr