141 - 160 av 220
1...789...11 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 februari 2018

Klubbad för

RING, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 0,38 ct, ca Ca(M)/P1, 9 briljantslipad diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 18,75 mm, vikt 4,2 g.

3 600 kr

Utrop: 4 100 kr

RING, 18K roséguld, cabochonslipad månsten ca 20 x 15 x 9,5 mm, rosa safirer, stl 17,25 mm, vikt 16,5 g.

7 000 kr

Utrop: 7 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, limekvarts, safirer, svarta diamanter, höjd 6 cm, vikt 8,9 g, en safir skadad.

Utrop: 1 200 kr

HÄNGE, 18K guld, kalcedon, diamanter, höjd 5,2 cm, vikt 8,8 g.

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr

TORUN BÜLOW-HÜBE, stelt collier, sterlingsilver, bergkristall, signerad TORUN, stämplad JAHN Stockholm 1962, hängets höjd 7,8 cm, vikt 28 g. (d)

Utrop: 9 000 kr

OLE LYNGGAARD, hänge/kedja, Fisk, sterlingsilver, längd 66 cm, vikt 7,3 g.

Utrop: 900 kr

COLLIER, oxiderat sterlingsilver/24K förgyllt silver, "Clouds" Buchwic Concept Jewellery, handgjord, längd 40 cm, vikt 29,6 g.

2 200 kr

Utrop: 2 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 prinsesslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stift, vikt 1,8 g.

5 000 kr

Utrop: 5 700 kr

COLLIER, rökkvarts, odlade sötvattenspärlor, ametister, akvamariner, dobbar, ej lås, längd 41 cm, vikt 18 g, passar till Ole Lynggaard lås.

1 200 kr

Utrop: 900 kr

OLE LYNGGAARD, collier, svart siden, tvåradigt, dobbar, ej lås, längd 97 cm, originalask.

500 kr

Utrop: 400 kr

ROLF KAPLAN, RING I RING (2 delar), 18K guld med 86 briljanter ca 0,70 ctv, (några skadade). storlek 17 mm, vikt 17 g, signerad Rolf Kaplan

Utrop: 36 000 kr

COLLIER, 18K guld, ametist, 5 briljanter ca 0,07 ctv, längd 40 cm, vikt 21,7 g.

Utrop: 7 900 kr

DAVID ANDERSEN, collier, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, längd 40 cm, vikt 27,9 g.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

DAVID ANDERSEN, armband, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, längd 18,5 cm, vikt 12,4 g.

Utrop: 900 kr

BJÖRN WECKSTRÖM, armband, 18K guld, Quadrate Forms, bredd 2,0 cm, längd 19,5 cm, vikt 78,3 g.

24 000 kr

Utrop: 27 000 kr

BJÖRN WECKSTRÖM, collier, 18K guld, Tundra, längd 41 cm, vikt 36,5 g.

12 000 kr

Utrop: 13 400 kr

BJÖRN WECKSTRÖM, manchettknappar, 18K guld, Gullies, stl 1,7 x 1,5 cm, vikt 16,0 g.

4 800 kr

Utrop: 5 400 kr

BJÖRN WECKSTRÖM, ring, 18K guld, Gulros, stl 17 mm, vikt 3,7 g.

1 800 kr

Utrop: 1 600 kr

BJÖRN WECKSTRÖM, örhängen, 18K guld, Gulros, vikt 4,5 g, stift.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K, guld, vikt 2,4 g briljant 0,10 ctv, ca W/VS, stl. 17,0 mm

Utrop: 1 500 kr