161 - 180 av 1 804
1...8910...91 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 20 juni 2017

Klubbad för

COLLIER, 18K Ankarlänk med integrerat droppformat hänge L 42,5-45cm 2,8g

Utrop: 1 200 kr

DIADEM 18K med turkoser och röda stenar, kam i silver, H6,5 L14,5 bruttovikt 85,5g skador, lagningar, stenar saknas

Utrop: 12 000 kr

RING, 18K slät Ø19 ½ 9,4g, bristning i skena

Utrop: 2 700 kr

FICKUR, 14K två boetter boettnr 110839 Øca50mm 81,6g , krona/verk löst, bucklor

2 600 kr

Utrop: 2 500 kr

HERRUR, Omega DeVille, 18K quartz, datum Ø33mm snr.54620228, band 18K, går ej, skadad urtavla, band med skador,61,7g

Utrop: 18 000 kr

MEDALJ OCH 2 PLAKETTER, förgyllt silver, "För framgångsrik utsädesförmedling" tot ca116,6g gravyr

450 kr

Utrop: 550 kr

RING 22K med gröna stenar Ø18 ¼ 7,5g lätt skev skena

Utrop: 2 500 kr

BROSCH 18K med 3 små pärlor, Sverige 1875 L6cm 6,1g bucklor, nål vitmetalli originaletui

Utrop: 1 600 kr

HÄNGE, medaljong 18K ovalt med graverad dekor Sverige 1878,L3,6cm 7g bucklor slitage, glas saknas

Utrop: 2 000 kr

RING 18K med blå sten Ø17 ¾ 1,8g lagningar, skador, nagg på sten

Utrop: 400 kr

DAMUR, Magnific, Sigma-Valmon, 18K, band X-länk 18K 16,7g krona saknas, slitage

Utrop: 4 400 kr

DAMUR, Omega Seamaster, double, manuell, Ø22mm band X-länk med stav, doserad. bruttovikt: 24,8g urtavla skadad, slitage, nagg

3 400 kr

Utrop: 4 000 kr

KAFFESKEDAR, 3 par L9,4-10cm bucklor

Utrop: 200 kr

HALSSMYCKE, Ankarlänk 18K med monterad ros i röd korall, L36cm bruttovikt: 8,2g nagg

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

BROSCH, 18k vitguld med vita stenar L4,3cm 4,7g

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN ett par 18K vitguld diamanter 2xca0,05ct med odlade saltvattenspärlor Ø8mm, stift 4,4g

Utrop: 1 600 kr

BROSCH/HÄNGE, 18K Came, dam med hårkam och slöja, L4,5cm bruttovikt 15,4g

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, 18K korallcame med skördefigurer L2,6cm bruttovikt 13,2g

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

MORMORSUR, 14k en boett Ø36mm bruttovikt 31,1g bucklor

900 kr

Utrop: 1 000 kr

DAMUR, must de Cartier, Tank, snr 3195233, 20mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas, blå urtavla, blått läderband original, box och cert, 1983, oxiderad, skadad urtavla

Utrop: 2 100 kr