Avslutad | Pant – Tisdag 20 juni 2017
DIADEM 18K med turkoser och röda stenar, kam i silver, H6,5 L14,5 bruttovikt 85,5g skador, lagningar, stenar saknas
HERRUR, Omega DeVille, 18K quartz, datum Ø33mm snr.54620228, band 18K, går ej, skadad urtavla, band med skador,61,7g
MEDALJ OCH 2 PLAKETTER, förgyllt silver, "För framgångsrik utsädesförmedling" tot ca116,6g gravyr
HÄNGE, medaljong 18K ovalt med graverad dekor Sverige 1878,L3,6cm 7g bucklor slitage, glas saknas
DAMUR, Omega Seamaster, double, manuell, Ø22mm band X-länk med stav, doserad. bruttovikt: 24,8g urtavla skadad, slitage, nagg
HALSSMYCKE, Ankarlänk 18K med monterad ros i röd korall, L36cm bruttovikt: 8,2g nagg
ÖRHÄNGEN ett par 18K vitguld diamanter 2xca0,05ct med odlade saltvattenspärlor Ø8mm, stift 4,4g