Avslutad | Pant – Tisdag 12 juli 2016
Smyckeset Silver S830 15,7g; Slipsnål vit sten, Klackring Ø20 med vit sten, Manchettknappar med blå sten.
Herrur Certina 14K manuell (går ej), Ø34mm, plastglas, smuts/slitage, Nr: 851336365, flexlänk metall defekta sprintar, bruttovikt ur (exl. länk) 24,3g
Klockor Ebel
Ebel Ø33mm manuell (saknar sekundvisare) plastglas krackelerat, Nr: 9120933-437länk metall,
Fickur Becker Karlsborg Silver (S800) saknar minutvisare, defekt urtavla, Ø51mm, nr: 64386
Herrur Longines Conquest Heritage Automatic Ø35mm stål datum plastglas, Ref: L1.611.4 S.nr: 37416889 med läderband, fint skick men i behov av service.
Ring 18K 12,2g med diamanter 1x ca 0,45ct äldre slipning Tcr/Si, 8x 0,01ct åttkant, Ø20.