Avslutad | Aficionado – Torsdag 23 juni 2016
Accessoarer Pennor
PENNOR, CROSS, pennset, 2 delar, stift penna, kulspetspenna, 10K/20 micron doublé, originaletui, kartong, kulspetspenna trasig.
SOLGLASÖGON, GUCCI, GG 1511/N/S QA5 6616, svarta bågar, svarta glas, putsduk, etui, någon repa
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, GUCCI, monogram canvas, beige, brun, 11x9x2cm, 3st kontokortafack, mynt, sedel, slitage på hörnen.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Wayfarer II, vintage, bunmelerade bågar, svarta glas, etui.
Accessoarer Scarves
KRAVATT, CELINE, vintage, 100% siden, beige med brunt mönster, 110x27cm, lite fläckar
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 10 Kronor, 1873, Oscar II, kvalité ca 01, diameter 18 mm, vikt 4,5 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1780, Gustav III, kvalité ca 1/1+, diameter 41 mm, vikt 29,1 g.
Mynt Svenska mynt
8 MYNT, koppar, 1718-1858, 2 st nödmynt, 1 st från palmkvistserien samt 5 st under Oscar I, kvalité ca 1 - 1+, total vikt 92,7 g.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, RB 3136 001/4E 5515, vintage, bågar i gulmetall, gröna glas, någon repa, etui,
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, vintage, Bausch & Lomb, bågar i gulmetall, svarta glas, etui.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, vintage, Bauch & Lomb, bågar i gulmetall, mörkbruna glas,
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, Birr, Etiopien, 1901-1904, kvalité ca 1, diameter 40 mm, vikt 27,9 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor, 1899, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 16 mm, vikt 2,2 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1806, Gustav IV Adolf, kvalité ca 1 med repor, diameter 41 mm, vikt 29,2 g.
Mynt Utländska mynt
13 MYNT, silver / koppar, olika valörer, Norge, 1842-1918, blandad kvalité, total vikt 72,3 g.