Avslutad | Aficionado – Torsdag 23 juni 2016
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Rubel, 1898, Ryssland, kvalité ca 1/1+, diameter 18 mm, vikt 4,3 g.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 10 Rubel, 1899, Ryssland, kvalité ca 1+, små repor, diameter 23 mm, vikt 8,6 g.
Mynt Sedel
2 SEDLAR, 20000 mark, stjärnmärkta, 20/2-1923, Tyskland, kvalité ca 1+/01 (en har en mindre reva, den andra en liten missfärgning och ett hundöra).
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstück, Special utgåva "Mozart", KN1017664, svart resin, stift i 14K, etui med CD-skiva.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Bausch & Lomb, vinatge, pilot, bågar i gulmetall oranga glas.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Bausch & Lomb, vintage, pilot, bågar i gulmetall svarta glas, etui
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Bausch & Lomb, svarta bågar, svarta glas, putsduk, etui.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Bausch & Lomb, Usa, bågar i gulmetall, svarta glas, putsduk, etui.
Accessoarer Paraplyer
PARAPLY, SWAINE ADENEY BRIGG, Brigg Polished Chesnut, solit skaft, svart nylon överdrag, lite repat vid handtaget.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, förgyllt silver, emalj, Nordstjärneorden, bredd 40 mm, vikt med band 21,7 g, originaletui.
Mynt Svenska mynt
2 MYNT, 21,6K guld, 10 Kronor, 1894, Oscar II, kvalité ca 1+ - 01, total vikt 9,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1884, Oscar II, kvalité ca 01, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1876, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 23 mm, vikt 9,0 g.
PORTFÖLJ, THE BRIDGE, brunt läder, mässingsfärgade detaljer, två stora fack 39x31x7cm,
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, koppar, 5 Kopek 1760 Ryssland ca 1?/1 samt 10 Kopek Sibirien under Elizabeth (1763-1781) ca 1?/2, total vikt 121,4 g.