Avslutad | Aficionado – Torsdag 23 juni 2016
Mynt Sedel
SEDLAR, 29 st 10 Kronor 1948-1990 varav 13 st stjärnmärkta, 7 st 5 Kr 1949-1978, blandad kvalité.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, förgyllt silver, Nordstjärneorden, emalj med mindre skador, bredd 54 mm, vikt 34,2 g.
Mynt Sedel
SEDLAR, 1 st 100 Kr 1963, 1 st 50 Kr 1989, 12 st 10 Kr 1904-1987, 10 st 5 Kr 1952-1981, 3 st 1 Kr 1916-1920, blandad kvalité.
Mynt Svenska mynt
2 MYNT, nordic gold, 10 Kronor, 1991, kungen upp och ner, kvalité ca 1+ - 0, total vikt 13,3 g.
Mynt Svenska mynt
18 MYNTSET, olika sorter set, 74 mynt 1976-1998, kvalité ca 0, 13 extra präglingar.
Kläder Kostymer
KOSTYMER, TIGER OF SWEDEN, 100% vit bomull, byxor och kavaj, stl 50, en fläck på slaget.
Accessoarer Slipsar
SLIPS, SALVATORE FERRAGAMO, 100% siden, gul, detaljer med hästskor och hjärtan, bredd 9cm
HÄNGE/KEDJA, FERRARI, sterling silver, häst, kedjans längd 41-49cm, vikt 15,2g, etui
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, vintage, Bausch & Lomb, bågar i gulmetall, svarta glas, etui.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, vintage, Bausch & Lomb, bågar i gulmetall, bruna glas (lite repor), etui.