Avslutad | Aficionado – Torsdag 23 juni 2016
SOLGLASÖGON, POLICE, 2095 col 030, bågar i gulmetall, svarta bågar, etui, lite repor
SOLGLASÖGON, CHRISTAIN DIOR, serienumret delvis skavt S21- 125, bågar i vitmetall och grön plast, putsduk, etui, ytterkartong.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, MULBERRY, ljusbrunt läder, mässing färgade detaljer, 19x10x 2,5cm, 6st kontokortsfack, mynt, sedel, visst slitage
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 1/8 Riksdaler, 1832, Karl XIV Johan, kvalité ca 1/1+, diameter 22 mm, vikt 4,0 g.
Mynt Sedel
SEDLAR, 1 st 50 Kr 1958, 7 st 10 Kr 1917-1975, 11 st 5 Kr 1916-1981, 2 st 1 Kr 1921, Blandad kvalité.
Mynt Svenska mynt
16 MYNT, silver / koppar, från Sverige, Norge och USA, bl.a. 1 Mark 1696 och 5 Öre 1699, blandad kvalité, total vikt 105,1 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1855, Oscar I, kvalité ca 1+/01, diameter 39 mm, vikt 33,9 g.