881 - 900 av 1 437
1...444546...72 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 3 november 2015

Klubbad för

Ljusstake Orrefors Celeste, 37cm, helblå kropp med silverfärgade prickar, i orginalkartong

2 300 kr

Utrop: 600 kr

Mattor Övrigt

Exklusiv orientalisk matta, Silke Ghom, ca 175x108, blåsvart botten med beiga, turkos/grå-brun inslag (små fläckar förekommer)). Visas ej.

5 800 kr

Utrop: 9 500 kr

Förgylld bordspendyl, romersk kvinna, höjd 48,5cm bredd 44cm, EJ nyckel, pendel eller glas

4 900 kr

Utrop: 6 000 kr

Mattor Övrigt

Matta Turkmensk, ca300x200cm, tätknuten, mörkröd med röd/vit/blå inslag, skador/fläckar förekommer. Visas ej.

1 300 kr

Utrop: 6 500 kr

Mattor Övrigt

Orientalisk Matta Tabriz, ca3x2m, nyskick (från 1990-talet), brun-beige botten med inslag av blått/rött/vitt i medaljonger, kanten mörkblå. Visas ej.

6 000 kr

Utrop: 9 000 kr

Digitalkamera, Pentax K-7 kamerahus snr:3414169, i gott skick med objektiv Pentax 28-80mm 1:.5-4.5 snr:1955808, med canon linslock samt Sigma Objektv 28-80mm 1:3.5-5.6 snr:3494954 i Nikonväska med laddare.

2 000 kr

Utrop: 2 500 kr

Kristallskål, Orrefors Sofiero, signerad "Orrefors SGC 3834-13", h:13,5 & Ø20cm

550 kr

Utrop: 800 kr

Vas, kristall, Orrefors Sofiero, signerad "Orrefors B3834.221", h:20,5cm, Ø11cm.

400 kr

Utrop: 400 kr

Tavla, keramik, Artium, stämplad 400, motiv av ryttare, mått:47x19x2cm

300 kr

Utrop: 1 100 kr

Hallspegel Rokoko 50-tal 103 x 43cm

550 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Festina

Herrur Festina F16565 Q Chronograph Ø46,5mm med länk, box (ej manual/cert).

Utrop: 750 kr

Vas Orrefors Signerad Jan Johansson Höjd: ca 19,5cm.

325 kr

Utrop: 300 kr

Grogglas 8st Reymyre Höjd: ca 13,5cm.

200 kr

Utrop: 300 kr

Vinglas 4st Reymyre Höjd: ca12,5cm.

75 kr

Utrop: 100 kr

Sherryglas 7st Reymyre Höjd: ca 8,8cm.

25 kr

Utrop: 100 kr

Snapsglas 7st Reymyre Höjd: ca 9,5cm.

50 kr

Utrop: 100 kr

Små vattenglas 8st Reymyre Höjd: ca 8,7cm.

225 kr

Utrop: 150 kr

Kristallkrona elektrisk (defekt/ kristaller saknas) Lösa delar i påse medföljer. Ø 36cm. Ej funktionsgaranti.

250 kr

Utrop: 400 kr

Hänge 18K med pärla (fyrklöver) några repor 7,7g

Utrop: 2 400 kr

Kaffekanna Silver 925 med vita detaljer 611,7g brutto.

Utrop: 2 200 kr