141 - 160 av 707
1...789...36 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 19 december 2015

Klubbad för

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W/VS, stl 16,25 mm, vikt 2,7 g.

3 900 kr

Utrop: 3 600 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 mediumslipade diamanter ca 0,25 ctv TW/SI-P, 2 rosenslipade diamanter, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld 10 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W/VS-SI, stl 17 mm, vikt 5,2 g, nagg på en diamant.

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, cabochonslipade topaser, huggies 16,2 g.

Utrop: 4 300 kr

Smycken Rubinring

RUBINRING, 14K, guld, vikt 5,4 g stl. 17.5 mm

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K, guld, vikt 8,7 g tanzanit, stl. 17,0 mm

Utrop: 2 300 kr

RUBINRING, 14K, guld, vikt 2,6 g, rubin ca 0,30 ctv diamanter låg kvalitet, stl. 16,5 mm

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K, vitguld, vikt 15,3 g ametist, briljanter 0,44 ctv, stl, 16,5 mm

Utrop: 5 200 kr

RING, 14K vitguld, ametist, åttkantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 16,5 mm, vikt 2,9 g.

2 900 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 14K vitguld, droppslipad rosa turmalin ca 1,50 ct, åttkantslipade diamanter ca 0,40 ctv, stl 17 mm, vikt 3,7 g.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

KEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 51 cm, vikt 15,9 g.

Utrop: 4 400 kr

ARMBAND, 18K guld, ankar, stämplemärkt både C.G. Hallberg samt Sven Huldin Svenskt Guldarbete, Stockholm 1960, längd ca 17 cm, vikt 33,4 g

GEORG JENSEN, bestickservis, Cactus, 89 delar, sterlingsilver, 12 matknivar (23 cm), 12 matgafflar (18,4 cm), 12 lunchgafflar, 12 soppskedar (15,7 cm), 12 dessertskedar, 12 smörknivar, 12 Teskedar/barnskedar (15,1 cm), 2 Buljongskedar (13,7 cm), 1 såsslev, 2 saltkar med glasinsats, Design Gundorph Albertus 1930, Danmark 1930-50-tal.

Utrop: 46 000 kr

RING, 14K vitguld, blå topas, 24 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca W/SI-P, stl 18,25 mm, vikt 4,8 g, topasen sitter aningen löst i fattningen.

Utrop: 2 800 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, 4 blå safirer, pärlemor, Petterssons Eftr, Stockholm 1928, vikt 5,6 g.

Utrop: 2 300 kr

BONBONIERE, silver, lock prytt med krona, Löfman för Markströms Uppsala 1984, höjd 7,5 cm, vikt 70,0 g.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, silver, svart emalj, halvpärlor, 4 x 3,5 cm, vikt 13,5 g.

375 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld, oval blå safir, 6 briljanter ca 0,12 ctv, stl 15,75 mm, vikt 7,6 g.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca Cr(J)/SI2-P1, 22 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 17 mm, vikt 3,0 g.

Utrop: 18 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld 2 briljanter 0,81 ctv, River(D-E)/SI1-SI2, 2 GIA Diamond Dossier 5196185019 samt 2196331210, stift, vikt 1,1 g.